Tere tulemast Studio perekonda, Scan Essentials!

Kes on heade uudiste jaoks valmis? See ei olnud kaua aega tagasi, kui teatasime Trimble Scan Essentialsi integreerimisest SketchUpiga ja positiivne vastukaja on olnud hämmastav. Sellepärast on meil hea meel teatada, et Scan Essentials (ainult Windowsi laiendus) on nüüd meie Studio paketti lisatud! Selle täiendusega kaasnevad mõned vajalikud uued funktsioonid. See muutis punktpilvefailide SketchUpi toomise lihtsalt nii palju lihtsamaks.

Kui te pole Trimble’i Scan Essentialsiga tuttav, anname teile hoogu juurde. Scan Essentials on laiendus, mis lisab teie töövoo alguses palju väärtust, sest see võimaldab teil importida, vaadata ja modelleerida otse SketchUpis punktpilveandmeid – jäädvustades täpselt projekti “ehituse” oleku. See aitab muuta rikkalike punktide pilvandmed hõlpsalt täpseteks 3D-mudeliteks mitmesuguste failivormingute kaudu (E57, RWP, LAZ, TZF, LAS, PLY). Te ei pea enam raiskama aega kontekstuaalsete detailide hoolsale modelleerimisele – importige lihtsalt oma punktipilv ja modelleerige see otse SketchUpi kohalike tööriistade abil.

Kasutades Scan Essentialsi, näete töövoo efektiivsuse kasvu, paremat integratsiooni projekti etappide vahel – alates saidiuuringutest kuni projekteerimise, ehitamise ja ehitusjärgse protsessini -, mis toetab keerukate projektide suuremat edukust. Siin on mõned peamised funktsioonid, millest oleme eriti põnevil:

● Täpsete jooniste saamiseks modelleerige otse punktpilves

● Reguleerige värvi ja läbipaistvust intuitiivse Point Cloud Manageri abil

● Võrrelge oma mudelit punktpilvega, et tagada mudeli täpsus

● Suumige ja keskenduge konkreetsetele lõikudele

● Vaadake samaaegselt kõiki oma skannimisandmeid ja 3D-mudeleid väljal

● Looge jaotiste vaated täpsema tööriistariba abil

● Joondage skannimisandmed oma mudeliga

● Pöörake ja liigutage tööriista abil hõlpsalt punktpilvi

● Kiirendage oluliselt oma modelleerimisprotsessi, integreerides oma punktpilve konfigureeritavad 3D-lao mudelid

● Dokumenteerige punktpilvandmed 2D-s, eksportides otse LayOuti

Scan Essentials mängib ka kenasti; see on koostalitlusvõimeline laia tööstusharu riistvara ja tarkvaraga, sealhulgas kõigi Trimble 3D-laserskannerite, teiste laserskannerite ja isegi droonide fotogrammeetriaandmekogumitega!

Kas teil pole juurdepääsu laserskanneritele või droonidele? Ära muretse. Rakendusega Scan Essentials saate importida mobiilseadmete (nt iPhone 12 ja iPad Pro) skannimisrakendustest loodud PLY-failivorminguid. Scan Essentials muudab skannimise BIM-i töövoo kõigile tõeliselt kättesaadavaks.

Visuaalne õppija? Vaadake, kuidas skannimise põhifunktsioone oma töövoos kasutada.

SketchUp + Scan Essentials praktikas

Teadsime, et punktpilveandmete importimine hõlbustab mõningaid uskumatuid töövooge!

Trimble palus Colorados asuva SketchUpi eksperdi ja maastikuarhitekti Daniel Talil jagada teavet tema töö kohta, kui ta importis skannimisandmeid droonidest otse SketchUpi Scan Essentialsi kaudu.

Daniel on Denveris asuva ettevõtte DHM Design 3D visualiseerimise spetsialist ja droonihaldur. Ta on olnud maastikuarhitektuuri valdkonnas 22 aastat, keskendudes teravalt saidi kujundamisele ja infrastruktuurile. Alustades SketchUpis modelleerimisest kuni lendavate droonideni, mis hangivad punktpilve andmeid – vaatame, kuidas Daniel paneb selle tehnikakombinatsiooni enda jaoks tööle.

Denveri loodusloomuuseumiga projekti jaoks pilvandmete hankimine. Pilt Daniel Talilt.

Milliseid ebaefektiivsusi on Scan Essentials teie töövoos lahendanud?

Minu jaoks on töövoog suurepärane, kui SketchUpis saab kõike teha ja see integreerimine võimaldab sellel tõesti juhtuda. Säästan aega paarist tunnist kuni mõne päevani, kuna ei pea punktipilveandmete kuvamiseks platvormide vahel hüppama, ja mul on võimalik teha geograafiliselt ja geomeetriliselt täpsed mudelid. Lõppkokkuvõttes on tohutu eelis see, et kogu projekti vältel töötad ühed tarkvaras.

Mis kasu olete Scan Essentialsi kasutamisest oma töövoos saanud?

Üks parimaid asju SketchUpis on võime tuua teisi mudeleid viitefailidena. See on ainus platvorm, mida tean, mis võimaldab teil importida sellest olulisi andmeid ja mudeleid.

Projektide klientidele esitamise osa saame otse SketchUpis teha, mis on suurepärane. Töös föderaalsete agentuuridega saame kasutada nende lidar-faile, nendega manipuleerida ja otse projekti lisada.

See on uskumatult lihtne ja säästab minu meeskonna ja klientide aega.”

Kuidas näeb välja teie tüüpiline töövoog?

Üks minu peamisi eesmärke Trimble’i tehnoloogiakomplekti kasutamisel on võimalus kasutada KÕIKI andmeid koos, et pakkuda kliendile suuremat väärtust. KasutadesTrimble SiteVision , kogume droonide jaoks vajalikud maapealsed juhtimispunktid.

Droonid ristavad saidi, kogudes andmepunkte, hõivates topograafilisi andmeid ja täpseid mõõtmisi, mis võimaldavad meil maastikku täpselt modelleerida. Drooniandmed toimivad vaatamis- ja hindamisvahendina, mis ehitusandmetesse lisatuna võimaldab meil luua SketchUpis täieliku andmekogumi, mida saab jagada kogu projektimeeskonnaga.

Topograafiliste andmete hõivamine punktpilvedega. Pildi Daniel Tal

See kõikehõlmav andmekogum võimaldab meil luua tõlgendavat graafikat, annab meile tugeva aluse kujunduse käivitamiseks ja võimaldab meil tutvustada projekti enne ja pärast.

Kuidas muuta andmed väärtuslikuks ja taskukohaseks?

Noh, ilma drooniandmeteta peaksime antennide puhul lootma satelliidipiltidele või mõõdistajale, mis võib võtta kaua aega. Nüüd jõuame drooniga lennata ja peaaegu kohe saada konteksti jaoks punktpilveandmeid. Seejärel saame neid andmeid kasutada ja oma ettepanekutöös kasutada, näidates klientidele, et oleme valmis protsessi kohe alustama.

Skannimisteabe korral ei pea me konteksti nullist modelleerima, see on seal juba olemas. See tähendab, et saame kiiresti minna 3D-mudeli või SiteVisioni kujundamisest ehitamise ja haldamise, ehitusejärgse ülevaatuseni.

“Lõppkokkuvõttes on punktpilve visuaalis kõige rikkalikumad andmed, kuid kogu selle töövoo jaoks pakutavad eelised on hindamatud.”

Punktide pilveandmete tõmbamine otse elamuehitusprojekti SketchUpi. Punktpilvedega ei pidanud teed nullist modelleerima. Pilt Daniel Tal.

äname, et jagasite oma töövoogu meiega, Daniel!

Danieli töö on vaid üks näide Scan Essentialsi ja SketchUpi ühendatud võimest. Vaadake hiljutist juhtumiuuringut, milles tuuakse välja, kuidas teine ​​klient kasutab Scan Essentialsi logistikas.

Meil ​​pole kahtlust, et nende kahe platvormi ühendamine ei suurenda mitte ainult teie Studio tellimuse väärtust, vaid avab ka teie modelleerimise töövoogudes võimaluste maailma. Me ei saa oodata, kuni näeme teie loodud uskumatuid kujundusi.

Avastage Scan Essentials…

TSelle kasutamise õppimiseks vaadake meie põhjalikku kursust SketchUp Campuses.

Kas olete valmis Scan Essentialsi kasutamist alustama? Kui olete juba SketchUp Studio tellija, installige lihtsalt Scan Essentials oma Windowsi masinasse või iOS-i Bootcampi, avades oma kontohalduse portaali ja navigeerides jaotisse „Minu tooted” jaotisse Scan Essentials. Kui klõpsate nupul Laadi alla, suunatakse teid allalaadimise lõpuleviimiseks laienduste lattu.

Pärast Scan Essentialsi allalaadimist proovige alla oma SketchUpi mudelis. (Pange tähele, et see näidis on suur fail ja see laaditakse automaatselt alla, kui klõpsate lingil.)

Pole Studio tellija? Tutvumishind esimesel aastal 639eur+km /aasta ( – 40% allahindlust jaehinnast! ) Pakkumine lõpeb 30. juulil 2021.

Tahad uuendada oma Pro paketti Studio paketiks – võta ühendust SketchUp Eesti müügikonsultandiga

Vaata Studio paketti

Kontakteeru SketchUp Eesti müügikonsultandiga

Pange tähele, et Scan Essentials on saadaval ainult Windowsi kasutajatele ja pole saadaval SketchUp Studio for Higher Education tellimuses.

Tingimused

SketchUp Studio pakkumine kehtib kuni 30. juulini 2021 17:59 EET. Soodustus kehtib ainult SketchUp Studio tellimuse ühele tähtajale. Ei kehti varem tehtud tellimuste kohta. Ei tohi kombineerida teiste pakkumistega. Võib kehtida muid piiranguid.