fbpx

Tere tulemast Scan Essentials’i!

Scan Essentials (ainult Windowsi laiendus) on nüüd lisatud meie Studio paketti! Laiendusega kaasnevad funktsioonid muudavad punktpilvefailide SketchUpi toomise oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks!

Kui te pole Trimble’i Scan Essentials’iga tuttav, siis anname mõned kiirvihjed.
Scan Essentials on laiendus, mis laitab teil oma töövoo alguses töid oluliselt mugavamalt teostada:
– võimaldab importida, vaadata ja modelleerida punktpilveandmeid otse SketchUpis, jäädvustades seejuures projekti reaalse algkujundi ülitäpselt.

– aitab muuta mahukaid punktipilvandmed kiiresti täpseteks 3D mudeliteks (toetatavad faililaiendid: E57, RWP, LAZ, TZF, LAS, PLY).

Scan Essentials võimaldab keerukaid projekte teostada oluliselt ajasäästlikumalt – te ei pea enam kontekstuaalsete detailide hoolsale modelleerimisele aega raiskama. Importige lihtsalt oma punktipilv ja modelleerige seda SketchUpi tööriistade abil.

Scan Essentialsi aitab teil efektiivistada töövooge ning võimaldab paremat integratsiooni projekti etappide vahel alates lähteandmete kohapealsest kaardistamisest kuni projekteerimise, ehitamise ja ehitusjärgsete protsessideni.

Peamised funktsioonid:

● Täpsete jooniste saamiseks modelleerige otse punktpilves

● Reguleerige värvi ja läbipaistvust Point Cloud Manageri abil

● Võrrelge oma mudelit punktpilvega, et tagada mudeli täpsus

● Suurendage ja keskenduge konkreetsetele lõikudele

● Vaadake samaaegselt kõiki oma skaneerimisandmeid ja 3D mudeleid ühel ekraanivaatel

● Looge jaotatud vaateid

● Sünkroniseerige skaneerimisandmed oma mudeliga

● Pöörake ja liigutage hõlpsalt punktpilvi

● Kiirendage oluliselt oma modelleerimisprotsessi, integreerides oma punktpilve konfigureeritavad 3D mudelid mudelite andmebaasist

● Dokumenteerige punktpilvandmed 2D-s – kiire eksport otse väljundfaili.

Scan Essentials lisab hulgaliselt mänguruumi; see ühildub suure valiku erineva riist- ja tarkvaraga, sealhulgas kõigi Trimble 3D laserskannerite, teiste tootjate laserskannerite ja isegi droonide fotogrammeetriaandmekogumitega!

Kui teil pole juurdepääsu laserskanneritele või droonidele, siis Scan Essentials rakendusega saate importida mobiilseadmete (nt iPhone 12 ja iPad Pro) skanneerimisrakendustest loodud PLY-failivorminguid. Scan Essentials muudab skanneerimise BIM-i töövoo kõigile kättesaadavaks.

Visuaalne õppija? Vaadake, kuidas skanneerimise põhifunktsioone oma töövoos kasutada.

SketchUp + Scan Essentials praktikas

Punktpilveandmete importimine optimeerib töövooge suisa uskumatult! Et saaksite paremini aimu, kuidas Scan Essentials praktikas kasutada, palusime Colorados asuva SketchUpi eksperdi ja maastikuarhitekti Daniel Talil jagada oma kogemusi, kui ta importis Scan Essentialsi kaudu skannimisandmeid droonidest otse SketchUpi.

Daniel on Denveris asuva ettevõtte DHM Design 3D visualiseerimise spetsialist ja droonihaldur, kes on maastikuarhitektuuri valdkonnas tegev juba 22 aastat.

Alustades SketchUpis modelleerimisest kuni droonide lennutamiseni, mis hangivad punktpilve andmeid – vaatame, kuidas Daniel selle tehnikakombinatsiooni enda jaoks tööle paneb.

Denveri loodusloomuuseumi projekti jaoks pilvandmete hankimine. Pilt Daniel Talilt.

Kuidas on Scan Essentials teie töövoogu optimeerinud?

Säästan aega paarist tunnist kuni mõne päevani, kuna ei pea punktipilveandmete kuvamiseks platvormide vahel hüppama, ühtlasi on mul võimalik teha geograafiliselt ja geomeetriliselt väga täpsed mudelid. See, et kogu projekti vältel töötad vaid ühes  tarkvaras, loob tohutu eelise!

Mis kasu olete saanud Scan Essentialsi oma töövoos kasutades?

Üks parimaid asju SketchUpis on võimalus tuua teisi mudeleid viitefailidena. See on ainus platvorm, mida tean, mis võimaldab importida olulisi andmeid ja mudeleid.

Projektide klientidele esitamise osa saame otse SketchUpis teha, mis on suurepärane! Töös föderaalsete agentuuridega saame kasutada nende lidar-faile, nendega manipuleerida ja otse projekti lisada.

“See on uskumatult lihtne ja säästab minu meeskonna ja klientide aega.”

Kuidas näeb välja teie tüüpiline töövoog?

Üks minu peamisi põhjuseid Trimble’i tehnoloogia kasutamisel on võimalus kasutada KÕIKI andmeid koos, et pakkuda kliendile suuremat väärtust. Trimble SiteVisio’t kasutades kogume droonide jaoks vajalikud maapealsed juhtimispunktid. Droonid kaardistavad andmepunkte märgistades piirkonna, kogudes  topograafilisi andmeid ja täpseid mõõtmisi, mis võimaldavad meil maastikku täpselt modelleerida. Drooniandmed toimivad vaatamis- ja hindamisvahendina, mis ehitusandmetesse lisatuna võimaldab meil luua SketchUpis täieliku andmekogumi, mida saab mugavalt jagada kogu projektimeeskonnaga.

Topograafiliste andmete jäädvustamine punktpilve. Pildi Daniel Tal

Terviklik andmekogum võimaldab meil luua allikatäpset graafikat ning annab meile usaldusväärse baasi hea kujunduse loomiseks. Ühtlasi võimaldab see meil presenteerida projekti „enne ja pärast“.

Kuidas muuta andmed väärtuslikuks ja taskukohaseks?

Noh, ilma drooniandmeteta peaksime lootma satelliidipiltidele või mõõdistajale, mis võib võtta väga kaua aega. Drooniga lennates saame aga projekti jaoks vajalikud  punktpilveandmed koheselt. Saame kiirelt valmistada vajalikud eskiisid, et  näidata klientidele, et oleme valmis tööd kohe alustama.

Me ei pea enam konteksti nullist modelleerima, oluline lähteinfo on juba olemas. See tähendab, et saame kiiresti minna 3D-mudeli või SiteVisioni kujundamisest ehitamise haldamise ja ehitusejärgse ülevaatuseni.

“Punktpilve visuaal kõige rikkalikumate andmetega ja selle kogu  töövoo jaoks pakutavad eelised on hindamatud.”

Punktipilveandmete tõmbamine otse SketchUp’i. Punktpilvedega ei pidanud teed nullist modelleerima. Pilt Daniel Tal.

Täname, et jagasite oma töövoogu meiega, Daniel!

Danieli töö on vaid üks näide Scan Essentialsi ja SketchUpi ühendatud võimekusest.  Scan Essentialsi saab edukalt kasutada ka logistikas ja teistes valdkondades.

Nende kahe platvormi ühendamine suurendab teie Studio tellimuse väärtust avades modelleerimise töövoogudes hulgaliselt paremaid võimalusi töö optimeerimiseks.

Avastage Scan Essentials!

Soovite alustada Scan Essentialsi kasutamist?
Kui olete juba SketchUp Studio tellija, installige lihtsalt Scan Essentials oma Windows’i või iOS-i Bootcamp’i. Avage oma kontohalduse aken, valige  „Minu tooted” ja edasi „Scan Essentials“. Klõpsates nupul „Laadi alla”, suunatakse teid allalaadimise lõpuleviimiseks laienduste lattu.

Pärast Scan Essentialsi allalaadimist uurige mõnda näidispunktipilve, et harjutada nendega töötamist (NB! Näidisfailid on mahult suured ning need laetakse automaatselt alla kui lingil klõpsate.)

Pole Studio tellija?
Tutvumishind esimesel aastal 639eur+km /aasta ( – 40% allahindlust jaehinnast! ) Pakkumine lõpeb 30. juulil 2021.
Lisainfo Studio paketi kohta
Tellin Studio paketi!

Soovite uuendada oma Pro paketti Studio paketiks? Võtke ühendust SketchUp Eesti müügikonsultant Hardiga – telefon: +372 56889886, E-mail: hardi@sketchup.ee

NB! Scan Essentials on saadaval ainult Windowsi kasutajatele ja pole saadaval SketchUp Studio for Higher Education paketis.

Tingimused

SketchUp Studio sooduspakkumine kehtib kuni 30. juulini 2021 17:59 EET.
*Soodustus kehtib ainult SketchUp Studio tellimuse ühele tähtajale ja ei kehti varem tehtud tellimuste kohta. Ei saa kombineerida teiste pakkumistega. Võib kehtida muid piiranguid – küsige lisa Hardilt:  telefon: +372 56889886, E-mail: hardi@sketchup.ee