fbpx

Kontakt

Urmo Orujõe

SketchUpi konsultant ja koolitaja

+372 5688 9886

OÜ Geosoft

Ametlik SketchUpi edasimüüja ja koolitaja Eestis

Tiigi 28
Jüri alevik, Rae vald
75301 Harju maakond

Võta meiega ühendust

Korduma kippuvad küsimused

KKK

SketchUp ja tarkvarapaketid

SketchUp on 3D modelleerimise tarkvara, mis sobib nii professionaalile kui ka hobikasutajale. SketchUp on levinud tööriist arhitektuuris, sisekujunduses, inseneritöös ja paljudes teistes valdkondades. SketchUp on loodud selleks, et muuta 3D disain kättesaadavaks kõigile, pakkudes lihtsat kasutajaliidest ja kergesti mõistetavaid funktsioone.

SketchUp Pro on professionaalne 3D-modelleerimise tarkvara, mida kasutavad arhitektid, insenerid, disainerid ja paljud teised spetsialistid ruumiliste projektide loomiseks ja visualiseerimiseks. See pakub intuitiivset kasutajaliidest, mis võimaldab kiiresti ja tõhusalt luua detailseid ja täpseid 3D-mudeleid. Lisaks modelleerimisele sisaldab SketchUp Pro ka tööriistu jooniste, esitluste ja dokumentatsiooni koostamiseks, sealhulgas võimalust importida ja eksportida erinevaid failiformaate, kasutada laienduspluginaid ja palju muud.

SketchUp Studio on kõige laiem SketchUpi tarkvarapakett, mis sisaldab kõiki SketchUp Pro funktsioone ja lisaks veel renderdustarkvara V-Ray for SketchUp ning punktipilvetarkvara Trimble Scan Essentials. See on mõeldud professionaalidele, kes vajavad kõige laiemat tööriistade valikut.

Peamised erinevused seisnevad lisatööriistades ja -funktsioonides, mida Studio pakub. SketchUp Studio sisaldab renderdustarkvara V-Ray for SketchUp, mis võimaldab luua fotorealistlikke visualiseeringuid, ja punktipilvetarkvara Trimble Scan Essentials, mis võimaldab töötada skaneeritud andmetega. Lisaks sellele pakub Studio paremaid analüüsi- ja simulatsioonivahendeid, mis aitavad disaineritel ja arhitektidel teha informeeritud otsuseid oma projektide kohta. Kokkuvõttes on SketchUp Pro suurepärane 3D-modelleerimise tööriist, samas kui SketchUp Studio on täielik lahendus, mis katab kogu projekteerimis- ja analüüsiprotsessi.

Jah, SketchUp pakub tasuta lihtsat veebipõhist versiooni nimega SketchUp Free, mis töötab ainult veebibrauseris. Kuigi see pakub põhilisi modelleerimise tööriistu, on sellel piirangud võrreldes Pro ja Studio versioonidega, näiteks puudub võimalus kasutada laiendusi ja keerukamaid tööriistu.

SketchUpi litsentsi ostmine

Jah, SketchUp pakub prooviperioodi, mis võimaldab enne ostuotsuse tegemist tarkvara põhjalikult katsetada. Prooviperioodil on sul juurdepääs kõikidele SketchUpi põhifunktsioonidele, sealhulgas täiustatud modelleerimisvahenditele ja renderdamise võimalustele.

SketchUpi litsentsi saab osta siinse veebilehe e-poest või SketchUpi konsultandiga ühendust võttes. Litsentside ametlik edasimüüja on OÜ Geosoft. Järelmaksuga ostmise võimalus lisandub peagi.

Ei, SketchUp ei paku enam aegumatuid püsilitsentse. Aastaste litsentside süsteem võimaldab tarkvara pidevalt uuendada ja tagada, et kasutajad saavad alati ligipääsu viimastele funktsioonidele, parandustele ja turvauuendustele. Tarkvara on alati ajakohane ja vastab nõudmistele.

Ühe SketchUpi litsentsiga on võimalik tarkvara aktiveerida ja kasutada kahes arvutis, näiteks nii lauaarvutis kui ka sülearvutis.

SketchUpi paigaldamine ja nõuded arvutile

SketchUp Pro on optimeeritud nii Windows kui ka macOS operatsioonisüsteemidele. Windowsi puhul on soovitav kasutada vähemalt Windows 10 versiooni, macOS puhul aga vähemalt versiooni 11. Arvuti peaks olema varustatud 2,1 GHz protsessoriga, 8 GB RAM mäluga ja 2 GB vaba kettaruumiga. Graafikakaardi mälu peaks parimaks kasutamiskogemuseks olema vähemalt 1 GB. Täpsemate süsteeminõuetega saab tutvuda SketchUpi ingliskeelsel veebilehel.

SketchUpi saab allalaadida vastavalt ametlikult SketchUpi veebilehelt. Valige sobiv versioon ja järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid. Pärast allalaadimist avage installifail ja järgige paigaldusjuhiseid. Litsentsi aktiveerimise teabe saadab SketchUpi konsultant pärast litsentsi ostmist.