fbpx

SketchUpi koolitus

Kolme päevaga õiged töövõtted selgeks.

Järgmine Pro baaskoolitus: 30.07 (T), 31.07 (K) ja 02.08 (R)

SketchUpi baaskoolitus

Põhitõed algajale

Kõige kiiremini jõuad esimestest 3D-modelleerimise katsetustest asjalikuma töötamiseni SketchUpi baaskoolitusel. Seda kinnitab koolitusel osalejate tagasiside: iga asja saab SketchUpis teha mitut moodi, ent kogenud koolitaja juhatab kätte õige lähenemise ja optimaalsed võtted.

3D-modelleerimise alused

Kogenud juhedaja tugi

SketchUpi baaskoolitus on suurepärane õppimisvõimalus.

 • Vahetu juhendamine

 • Eesti keeles

 • Väike 5-liikmeline õppegrupp

 • Mugav õppekeskkond

21 akadeemilist tundi, 3 koolituspäeva

SketchUp Pro baaskoolitus

SketchUpi baaskoolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad alustada 3D-modelleerimisega. Kursus hõlmab kõiki vajalikke tööriistu ja tehnikaid, mida on vaja esimeste projektide edukaks elluviimiseks.

Koolituse eesmärk

Koolituse läbinu oskab algtasemel kasutada SketchUpi 3D-modelleerimise tarkvara.

Miks õppida SketchUpi kasutama?

SketchUp Pro on võimas 3D-modelleerimise tarkvara, mis võimaldab efektiivselt täpseid 3D-mudeleid luua, erinevaid disainilahendusi proovida ja neid tõetruult visualiseerida. SketchUpi arendajad on eesmärgiks seadnud paindliku, ühilduva ja võimalusterohke tarkvara loomise.

SketchUp Pro-d kasutavad näiteks arhitektid, disainerid, insenerid ja paljud teised spetsialistid. 3D-modelleerimise ja mudelite “lugemise” oskused on tööturul nõutud ja vajalikud mitmetel elualadel, näiteks arhitektuuris, sisekujunduses, tootearenduses ja mitmetes teistes tehnilistes või loomingulistes valdkondades.

SketchUp on kasutajasõbralik ja loogiline ning SketchUp Pro baaskoolitus annab osalejale piisavad oskused, et 3D-modelleerimise vallas esimesed sammud teha. Loomulikult on SketchUp Pro baaskoolitus soovi korral hüppelauaks edasiõppimisele.

SketchUpis hakkad kohe kolmemõõtmeliselt tegutsema, ei pea alustama kahemõõtmeliselt, nagu teistes tarkvarades.

Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused

Koolituse sihtgrupp on 3D-modelleerimise valdkonnas töötavad või tööd alustavad inimesed, kes soovivad omandada või täiendada 3D-modelleerimise baasteadmisi ja -oskusi. Õppe alustamise eeldus on elementaarne arvuti kasutamise oskus.

Õppekava >>

SketchUpi eelis on intuitiivsus, kõike on lihtne õppida ja teiste 3D-modelleerimise tarkvaradega võrreldes kulub õppimiseks vähem aega.

Mida osalenud SketchUpi koolitusest arvavad?

Tagasiside

“Koolituse parimaks osaks on personaalne lähenemine ja ülesannete lahendamine.”
Juho Kalberg
IT õpetaja, Tallinna Polütehnikum
"Väga detailne ja põhjalik. Hea ülevaade võimalustest."
Piret Kangro
insener, Conx PM OÜ
"Programmi ülesehitus oli väga hea."
Madis Jäätma
Majapood OÜ
"Koolitus oli väga põhjalik."
Natalja Kovaljova
Disainibüroo Remlinger OÜ

Olen kõik valed töövõtted aja jooksul omal nahal ära proovinud ja õpetan nüüd koolitusel teistele, kuidas kohe algusest peale efektiivselt ja tulemuslikult tegutseda.

Koolitaja

Urmo Orujõe

SketchUpi koolitusi juhendab arhitekt Urmo Orujõe, kes on SketchUpiga töötanud üle 15 aasta ning on 6 aastat oma kogemusi koolitajana jaganud.

Urmo Orujõel on rakendusarhitekti 6. taseme kvalifikatsioon, ta on lõpetanud teede ehituse ja arhitektuuri eriala Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Töötab arhitektina ning vabatahtlikuna veeohutuse valdkonnas. 

Õppekeskkond

Autoriseeritud koolituskeskus

Õpet viib läbi SketchUpi autoriseeritud koolituskeskus, Geosoft OÜ. Auditoorne töö toimub koolituskeskuse õppeklassis, mille varustuses on ekraan, tahvel ja muu õppetööks vajalik. Koolituse läbimiseks saab vajadusel kasutada koolituskeskuse arvutit. Osaleja saab paberil õppematerjalid.

Koolituskeskus tagab osalejale ligipääsu joogiveele ja tualettruumile, samuti pakutakse koolitusel osalejale lõunasööki, suupisteid ja kuumi jooke.

Asukoht

SketchUpi autoriseeritud koolituskeskus asub aadressil Tiigi 28, Jüri alevik, Rae vald, 75301 Harju maakond.

SketchUp Pro baaskoolituse toimumisajad

SketchUp Pro baaskoolitust korraldatakse harilikult kord kuus. Koolituste toimumisajad avaldatakse sellel veebilehel ning saadetakse soovijaile e-postiga.

Koolitus lükkub edasi, kui koolitusele on registreerunud vähem kui 5 osalejat (v.a koolitused, mis on algselt planeeritud väiksema osalejate arvuga). Koolituse edasilükkumise korral saab registreerunu osaleda järgmises sobivas koolitusgrupis, vajadusel tagastatakse ettemaks. Registreerunuid teavitatakse koolituse edasilükkumisest e-kirja teel hiljemalt 2 tööpäeva enne planeeritud koolituse toimumise päeva. Geosoftil on õigus koolitus ära jätta või muuta koolituse toimumise aega ka erakorraliste asjaolude tõttu (näiteks tulekahju, veeavarii, riiklikud piirangud, koolitaja haigestumine vms).

Koolituste info

Sisesta oma meiliaadress ja saadame Sulle nelja järgmise koolituse toimumise märguanded, et saaksid endale osalemiseks õige aja leida:

Koolitusele registreerumine

Kuidas osaleda?

Järgmisel SketchUpi baaskoolitusel osalemiseks tuleb registreeruda ja koolituse eest tasuda. 

Vajuta nuppu “Liitu koolitusega”, lisa koolitus ostukorvi ja suundu maksma. E-poe kassas tuleb sisestada koolitusel osaleja andmed ehk nimi ja e-post. Korraga on võimalik osta ka mitu koolituskohta.

Järgmine Pro baaskoolitus: 30.07 (T), 31.07 (K) ja 02.08 (R)

Koolituspäevade ülesehitus

 • Töökeskkond ja töökeskkonna seadistamine
 • Programmis navigeerimine
 • Töövahendid – tasapinnalised kontuurid
 • Töövahendid – ruumilised kontuurid
 • Objektide kuvamisstiilid
 • Grupp vs komponent
 • Kihid
 • Objektide liigutamine ja pööramine / koopiad
 • Sektsioonid – läbilõiked
 • Objektide omavaheline suhtlus – Solid Tools
 • Stiilid / Stseenid
 • LayOut
 • Lisamoodulid / Pluginad
 • TIN pinnad – maastikud
 • Materjalid ja värvused / Valgus ja varjud
 • 3D Warehouse
 • 10:00-11:30 koolitus
 • 11:30-11:45 paus
 • 11:45-12:45 koolitus
 • 12:45-13:45 lõuna
 • 13:45-14:45 koolitus
 • 14:45-15:00 paus
 • 15:00-16:00 koolitus
Korduma kippuvad küsimused

KKK

SketchUp ja tarkvarapaketid

SketchUp on 3D modelleerimise tarkvara, mis sobib nii professionaalile kui ka hobikasutajale. SketchUp on levinud tööriist arhitektuuris, sisekujunduses, inseneritöös ja paljudes teistes valdkondades. SketchUp on loodud selleks, et muuta 3D disain kättesaadavaks kõigile, pakkudes lihtsat kasutajaliidest ja kergesti mõistetavaid funktsioone.

SketchUp Pro on professionaalne 3D-modelleerimise tarkvara, mida kasutavad arhitektid, insenerid, disainerid ja paljud teised spetsialistid ruumiliste projektide loomiseks ja visualiseerimiseks. See pakub intuitiivset kasutajaliidest, mis võimaldab kiiresti ja tõhusalt luua detailseid ja täpseid 3D-mudeleid. Lisaks modelleerimisele sisaldab SketchUp Pro ka tööriistu jooniste, esitluste ja dokumentatsiooni koostamiseks, sealhulgas võimalust importida ja eksportida erinevaid failiformaate, kasutada laienduspluginaid ja palju muud.

SketchUp Studio on kõige laiem SketchUpi tarkvarapakett, mis sisaldab kõiki SketchUp Pro funktsioone ja lisaks veel renderdustarkvara V-Ray for SketchUp ning punktipilvetarkvara Trimble Scan Essentials. See on mõeldud professionaalidele, kes vajavad kõige laiemat tööriistade valikut.

Peamised erinevused seisnevad lisatööriistades ja -funktsioonides, mida Studio pakub. SketchUp Studio sisaldab renderdustarkvara V-Ray for SketchUp, mis võimaldab luua fotorealistlikke visualiseeringuid, ja punktipilvetarkvara Trimble Scan Essentials, mis võimaldab töötada skaneeritud andmetega. Lisaks sellele pakub Studio paremaid analüüsi- ja simulatsioonivahendeid, mis aitavad disaineritel ja arhitektidel teha informeeritud otsuseid oma projektide kohta. Kokkuvõttes on SketchUp Pro suurepärane 3D-modelleerimise tööriist, samas kui SketchUp Studio on täielik lahendus, mis katab kogu projekteerimis- ja analüüsiprotsessi.

Jah, SketchUp pakub tasuta lihtsat veebipõhist versiooni nimega SketchUp Free, mis töötab ainult veebibrauseris. Kuigi see pakub põhilisi modelleerimise tööriistu, on sellel piirangud võrreldes Pro ja Studio versioonidega, näiteks puudub võimalus kasutada laiendusi ja keerukamaid tööriistu.

SketchUpi litsentsi ostmine

Jah, SketchUp pakub prooviperioodi, mis võimaldab enne ostuotsuse tegemist tarkvara põhjalikult katsetada. Prooviperioodil on sul juurdepääs kõikidele SketchUpi põhifunktsioonidele, sealhulgas täiustatud modelleerimisvahenditele ja renderdamise võimalustele.

SketchUpi litsentsi saab osta siinse veebilehe e-poest või SketchUpi konsultandiga ühendust võttes. Litsentside ametlik edasimüüja on OÜ Geosoft. Järelmaksuga ostmise võimalus lisandub peagi.

Ei, SketchUp ei paku enam aegumatuid püsilitsentse. Aastaste litsentside süsteem võimaldab tarkvara pidevalt uuendada ja tagada, et kasutajad saavad alati ligipääsu viimastele funktsioonidele, parandustele ja turvauuendustele. Tarkvara on alati ajakohane ja vastab nõudmistele.

Ühe SketchUpi litsentsiga on võimalik tarkvara aktiveerida ja kasutada kahes arvutis, näiteks nii lauaarvutis kui ka sülearvutis.

SketchUpi paigaldamine ja nõuded arvutile

SketchUp Pro on optimeeritud nii Windows kui ka macOS operatsioonisüsteemidele. Windowsi puhul on soovitav kasutada vähemalt Windows 10 versiooni, macOS puhul aga vähemalt versiooni 11. Arvuti peaks olema varustatud 2,1 GHz protsessoriga, 8 GB RAM mäluga ja 2 GB vaba kettaruumiga. Graafikakaardi mälu peaks parimaks kasutamiskogemuseks olema vähemalt 1 GB. Täpsemate süsteeminõuetega saab tutvuda SketchUpi ingliskeelsel veebilehel.

SketchUpi saab allalaadida vastavalt ametlikult SketchUpi veebilehelt. Valige sobiv versioon ja järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid. Pärast allalaadimist avage installifail ja järgige paigaldusjuhiseid. Litsentsi aktiveerimise teabe saadab SketchUpi konsultant pärast litsentsi ostmist.