fbpx

Suurenda jõudlust, tõhusta koostööd: SketchUp 2024

Versioon 2024 pakub uutmoodi tõepärasust ja värskeid visuaalstiile otse SketchUpi kasutajaliideses, samuti täiustusi, mis suurendavad produktiivsust. Lisaks on SketchUp kasutusele võtnud uue Labs funktsiooni, mis kiirendab 3D-skaneerimist ja disainimist iPadis.

SketchUpi uusimas versioonis 2024 saad realistlikumad visuaalid luua otse SketchUpi programmis. Edaspidi võid oma mudeleid SketchUpi rakenduses sügavuse lisamisega täiustada ja vältida paljude visualiseerimisülesannete puhul tarkvara vahetamist.

Uus SketchUp Labsi funktsioon, Scan-to-Design, kiirendab as-built-modelleerimise töövoogu iPadis. Kasutades Canvase skaneerimist ja Apple’i RoomPlani tehnoloogiat, skaneerid ruumi SketchUpi iPadi rakenduses. SketchUp teisendab need andmed 3D-väljundiks, nii et võid kohe modelleerima hakata.

Koos täiustatud sisemise visualiseerimisega pakub SketchUp 2024 ka jõudlusuuendusi produktiivsuse suurendamiseks, alates uuest graafikamootorist kuni hõlpsamate viisideni oma ideede jagamiseks. Kõik need suurepärased visualiseerimis-, koostöö- ja jõudlusfunktsioonid märgivad SketchUpi jaoks olulist aastat, kutsudes sind oma loovust avastama nagu ei kunagi varem.

Ambient Occlusion suurendab SketchUpi kasutajaliideses tajutavat sügavust ja tõetruudust.

Jaga julgelt SketchUpi visuaale

Lisa visuaalset rõhku ja tajutavat sügavust mudeli servades uue üldise stiiliseadistusega Ambient Occlusion. Seda uut funktsiooni saab seadistada stiliseeritud visuaalide loomiseks, mis sarnanevad savi- või valgete mudelitega, ning see on saadaval arvuti, iPadi ja LayOut’i versioonides. Ambient Occlusioni kasutuselevõtt on üks SketchUpi seni olulisemaid visuaalseid täiustusi ja tähtis verstapost SketchUpi arengus, et pakkuda paeluvat graafikat.

Ambient Occlusion muudab mudeli mitte enam lihtsalt “visandiks”. Varem pidin enne mudeli esitlemist alati kaaluma selle renderdamist mõnes teises rakenduses. Enam ei pea ma selle pärast muretsema – 95% sellest, mida on vaja edasi anda, on SketchUpis valmis.

VDC juht, beetatestija

Stiilid, mis täiendavad sinu visiooni

Teame, et vajad unikaalseid visuaalstiili valikuid, mis vastavad sinu klientide esteetilistele eelistustele. Ambient Occlusion aitab leida visuaalse tasakaalu liiga lihtsakoelise ja liiga realistliku vahel, võimaldades lisada 3D-mudelisse stiiliefekte ilma materjalide spetsiifikat andmata. Saad luua ja salvestada SketchUpi stiilid oma eelistatud Ambient Occlusioni seadistustega ning jagada neid kohandatud stiile oma meeskonnaga, et kõik saaksid sinu visiooniga töötada.

Ambient Occlusion on viimaste aastate kõige põnevam funktsioon! Ma ei saanud täna pärastlõunal ühtki tööd tehtud, sest mängisin sellega. Enamik minu mudeleid on akromaatilised, nii et see toob need esile, eriti arhitektuursed interjöörid.

Joe Calvin, juhtiv arhitekt (beetatestija)

Täiusta oma 2D-dokumentatsiooni

Lisaks värvidele, materjalidele ja muudele stiilielementidele on SketchUp lisanud veel ühe tööriista, mis aitab saavutada rohkem sügavust ja mitmekesisust 2D-joonistes. LayOut toetab Ambient Occlusioni stiile, mis võimaldab neid 2D-jooniste loomisel hõlpsasti sisse ja välja lülitada. Kui aktiveerid LayOutis kasutatavates SketchUpi stseenides Ambient Occlusioni, uuendatakse visuaalid automaatselt kogu LayOut-faili ulatuses.

Täiustatud visualiseerimise töövood sinu käeulatuses

SketchUp ei ole mitte ainult täiustanud visuaalseid väljundeid, vaid on muutnud ka keerulised renderdus- ja animatsiooniprotsessid kättesaadavamaks kui kunagi varem. USDZ- ja glTF-failide täiustatud impordi- ja ekspordifunktsioonid võimaldavad sujuvat üleminekut SketchUpi ja teiste tuntud tarkvarade vahel. Kasuta neid faile reaalajalistes rakendustes nagu NVIDIA Omniverse või Epic Games’i Twinmotion renderdatud animatsioonide ja täiustatud XR-vaatamiskogemuse jaoks.

SketchUpi laiendatud USDZ-ühilduvus näitab meie jätkuvat pühendumist AOUSD-i missioonile ja USD standardile. AOUSD-i liikmena usume, et saame avada suurema ristkasutuse tehnoloogiate vahel ning propageerida oma klientidele kindlamaid 3D-visualiseerimise ja -esitlemise töövooge.

Chris Cronin, asepresident, arhitektuur ja disain ning EDU
Video sisekujundajast, kes aitab paaril tühja ruumi Scan-to-Designi abil lapse mängutoaks muuta.
Jäädvusta kontekst ja olemasolevad tingimused tõhusalt Scan-to-Designi abil.

Skaneeri, disaini ja tee koostööd – kõik ühes rakenduses

Uue SketchUp Labsi Scan-to-Design funktsiooniga saad hõlpsasti koguda üksikasjalikud ruumiandmed ja muuta 3D-skaneeringud koheselt 3D-mudeliteks, kasutades selleks oma iPadi. Tänu Canvase, Apple’i ja Trimble’i tipptasemel tehnoloogiale jäädvustab Scan-to-Design ruumid paremini kui teised meetodid, näiteks võrdlusfotod, ja võib nii säästa lisakäike objektile, et kontrollida üksikasju, mis võisid märkamata jääda.

Erinevalt teistest skaneerimislahendustest, mille puhul võib 3D-mudeli loomine võtta päevi või nõuda importimiseks lisavahendeid, annab Scan-to-Design võimaluse skaneerida, luua mudel ja alustada modelleerimist SketchUpis mõne sekundiga.

Nutikas mudelite loomine

SketchUp muudab skaneeritud andmed puhtaks, korrastatud geomeetriaks, millega saad kohe tööle hakata. See tähendab, et kulutad vähem aega skaneerimisandmete puhastamisele ja enam aega 3D-s ideedega töötamisele.

Kohandatud 3D-väljundid

Iga projekt on ainulaadne, mistõttu pakume skaneerimiseks ja täiusliku 3D-mudeli loomiseks mitmeid võimalusi. Scan-to-Design loob mitmesuguseid geomeetriatüüpe, võrke ja tasapindu erinevate töövoogude jaoks. Saad otsustada, kas geomeetria on tekstureeritud, ja mudelid on nutikalt korrastatud, et soovitud väljundite vahel vastavalt vajadusele lülituda. Pärast projekti alustamist iPadis saad selle lisada Trimble Connecti ja jätkata oma ideede arendamist SketchUpi töölaua- ja veebirakendustes.

Scan-to-Design on SketchUp Labsi funktsioonina veel arendamisel. Labs funktsioonid kasutavad uute tehnoloogiate võimsust ja aitavad meil sinu tagasiside põhjal tehnoloogiat täiustada. Scan-to-Design on iPadil juba saadaval, kui kasutad prooviperioodi või omad SketchUpi litsentsi.

Jaga oma 3D-mudeleid igaühega

Mõistame, kui oluline on hoida kõik osapooled informeerituna, olenemata sellest, kas projekt on alles algusjärgus või jõudnud mõne olulise vahe-eesmärgini. SketchUpi linkide jagamise funktsioon on veebis ja iPadis olnud äärmiselt populaarne, seega on see nüüd saadaval ka arvutis. Selle asemel, et eksportida üksikuid tuhme visuaale või kulutada aega projekti uuenduste dokumenteerimisele, vormindamisele ja eksportimisele, jaga lihtsalt ühte linki.

Sinu link võib näidata kogu mudelit või valitud Scenes’e ja seda saab vaadata ilma SketchUpi litsentsita. Üksnes vaatamiseks mõeldud mudelit saab kasutada piiramatu arv inimesi, kes saavad selles navigeerida mistahes veebibrauseris. Faili nähtavust saad sisse ja välja lülitada otse SketchUpis.

Kas oled valmis proovima? Klõpsa sellel lingil, et vaadata ühte SketchUpi meeskonna loodud mudelit.

Täiustused optimeerivad kõiki disainietappe

Nii uutel kui ka kauaaegsetel kasutajatel on põhjust SketchUp 2024 üle rõõmu tunda. Püsi katkematus loomingulises hoos tänu kiirematele, sujuvamatele ja täpsematele tööriistadele.

  • Uus graafikamootor toob kiirema ja sujuvama SketchUpi kasutuskogemuse. Testid klientide mudelitega näitasid, et keskmiselt suurenes sekundis renderdatud kaadrite arv kaheksa korda. See tähendab, et mudelites liikumine ja pööramine tundub oluliselt kergem ja kiirem. Lisateavet leiad sellest abikeskuse artiklist.
  • LayOuti uus visandamisrežiim säästab töötlemisvõimsust, lubades töömudelites tõhusalt navigeerida, kuid samas jääb võimalus vajaduse korral suure eraldusvõimega dokumente eksportida. 
  • Modelleerimise tuumikuuendused pakuvad Move tööriista täiustatud funktsionaalsust ja tõhustatud inferentsi, et vähendada visuaalset müra ja tõhustada igapäevast tööd.
  • Paku täpset BIM-dokumentatsiooni ja paranda tarkvaraülest koostalitlust IFC-impordi ja -ekspordi uuendustega. SketchUpi andmed on nüüd täpsemalt IFC-klassi atribuutidele kaardistatud; uus geomeetria tessellatsioon on saadaval optimeeritud geomeetria ja optimaalsete IFC-failide loomiseks; lisaks saavad kasutajad edaspidi järjepidevalt eksportida Advanced Attributes ja Dynamic Componentsi andmeid. Impordi erimärkidega faile ja säilita joonise algupära prognoositaval viisil. Lisateavet leiad sellest abikeskuse artiklist.
  • Kasuta täpsemaid maastikuandmeid ja lihtsustatud importi funktsiooniga Add Location, mis suurendab usaldusväärsust pärismaailma andmete toomisel SketchUpi.

Ja seda on veel! Kui soovid süveneda kõikidesse uuendustesse, mis SketchUp 2024-s jõudluse suurendamiseks kasutusele võetud, vaata release notes-e.

Meie klientidele meeldib, kui palju need täiustused on SketchUpi kasutuskogemust võimendanud:

Mulle meeldib, kuidas SketchUp uue graafikamootoriga töötab. Ma olen viimastel päevadel aktiivselt ja edutult püüdnud seda murda. Paljud modelleerimisega seotud crashid, mis varem esinesid, on kadunud; ilus kasutajaliides ka. Ma naudin seda versiooni!

Juan Carlos Uribe Ortega, arhitekt (beetatestija)

Ma tunnen SketchUp 2024 hoogu! Ühe konkursi jaoks loodud mudel, mille ma importisin teisest programmist, takerdus 2023. aasta programmis, kuid uues SketchUpis tundub, et seda saab kiiresti pöörata. Katsetasin ka oma kõige suurema mudeliga ja see tundub väga hästi kasutatav.

João Queiroz e Lima, arhitekt ja juht (beetatestija)

Add Locationi kasutajaliidese funktsioonid on oluliselt paranenud. Võimalus liigutada ala, ilma et alguspunkti muudetaks, liigutada selektori nelja piiri sõltumatult ja teha täiendavaid importimisi täpselt on TÄHTIS. Varem tähendas see tundide kaupa võrkude kattumise nuputamist, lisaks olin sunnitud importima alasid, mida lõpptulemuse jaoks vaja ei läinud.

John Clements, insener (beetatestija)

Alusta 2024-ga

SketchUp 2024 versioon teeb hiiglasliku hüppe täiustatud visualiseeringute pakkumisel – ja paneb aluse suurtele muutustele, mis professionaalsetes modellerimise töövoogudes tulemas on.

Uuenda SketchUp 2024 versioonile, et nautida kõiki uusi funktsioone ja täiustusi. Kui sul ei ole SketchUpi, võid seda kõike katsetada meie tasuta prooviversiooniga. Kui oled valmis ostma, uuri meie listsentse.