fbpx

SketchUp iPadi jaoks – liigu ja loo!

SketchUp iPadile on uus, mitmekülgne viis 3D mudelite loomiseks, redigeerimiseks ja vaatamiseks. Kas olete parasjagu välitöödel, liikvel või kontoris – Apple pliiatsi, mitme-puute meetodi ning hiire ja klaviatuuri toega saate võimsaid 3D kujutisi luua just nii nagu teile kõige rohkem meeldib. Ja just seal kus vaja. Oma loomingulisele visioonile vormi andmiseks lihtsalt joonistage, vajutage ja klõpsake.

Tundub, et SketchUp iPad versioon on teie jaoks väga hea lahendus?
Siis saate selle alla laadida siit
Kui olete juba mõne SketchUp lahenduse tellija saate seda kohe kasutama hakata. Tasuta.

SketchUp iPad’i versioon praktikas
Olime kindlad, et iPad’is visandamise võimalus on erinevate töövoogude jaoks oluline tööd lihtsustav võimalus, kuid et saada paremat ülevaadet eri valdkondadest, küsisime kommentaare SketchUp iPad’i beetaversiooni kasutajatelt.
Ilmnes, et kasutajad on vägagi rahul kõigi loodud võimalustega alates töökohal disainide uurimisest kuni varase faasi ideede kiire kirja panemiseni hetkel kui arvutist eemal viibitakse. Märgiti ära ka meeskonnaliikmete disainilahenduste hõlpsat ülevaatamise ja märgistamise võimalust teiste tiimiliikmete poolt, kujunduse üksikasjade uurimise mugavust ning RFI-lt kohapealse lahenduseni jõudmiseks edasi-tagasi aja lühenemist.

Aga lugege parem ise mida täpsemalt kasutajatel öelda oli:

“Olen SketchUp iPad´i versiooni kasutanud mitmel eri viisil. See aitab mul ideekavandi faasis paberile visandamise asemel ideid digitaalselt vormistada. Disaini arendamise ajal võimaldab see mul ringi liikuda. Kasutan aktiivselt ka Apple pliiatsi märgistusrežiimi, et visandada otse 3D mudelitele. iPad´i versioon on kasulik kohtumistel klientide, töövõtjate, koostööpartnerite ja konsultantidega, samuti on see olnud asendamatu ehitusplatsidel info vahetamisel. Tavaliselt on partneritel SketchUp sülearvutis ja ma pean nendega maha istuma, et aidata neil mõista, kuidas asjad peaksid ehitatud olema. Nüüd teen seda tööd oma iPad’iga. See on väga mugav ja kiire. ”

– João Queiroz e Lima, Casca arhitekt

„Kasutame kõigi oma arhitektuuriprojektide kujundamiseks SketchUp’i. Toome oma mudelid ka  ehitusplatsile kaasa, et partnereid ehitusfaasis aidata. SketchUp’i iPad´i versioonis on palju rohkem vaatamisvõimalusi, mida ma ehitusplatile minnes tegelikult vajaksin. Saan nüüd Apple pliiatsiga konkreetseid jaotisi sisse suumida ja täpsemaid mõõtmisi teha. See aitab mul meie peatöövõtjatega tõhusamalt suhelda. Neile meeldib näha mudelit paberi asemel iPad’is kuna see on detailirohkem. Mulle meeldib SketchUp’i iPadi versioon väga, see on nagu digitaalne paber ning see on palju paindlikum kui sülearvuti välitöödele kaasa toomine.

– Guy Wydouw arhitekt ja SketchUp’i laienduse arendaja arhitektuuribüroost architectuurburo wydouw bvba

„Kasutan SketchUp’i filmitööstuses iga päev. Nüüd kasutan SketchUp’i oma iPad’is ja saan oma töö kaasa võtta kõikjale, kuhu lähen – rongile, võtteplatsile jne. Enne iPad’ile mõeldud SketchUp’i visandasin võtetel käsitsi ja kirjutasin mõõtmed paberile, nüüd aga saan seda teha otse oma iPad’is. See on säästnud oluliselt disainile kuluvat aega – umbes pool päeva tööd. Lisaks ei kaota ma modelleerimisruumi ekraanil – kõik menüüd on rippmenüüd.”

– Luke Whitelock, mängufilmide kunstiline juht, @lukewhitelockdesign

itan kõike alates lihtsatest mööblitükkidest kuni keerukate raamatukappideni. iPad’iga saan oma projektid kõikjale kaasa võtta – näiteks saan uusi ideid ja lahendusi visandada mugavalt diivanil istudes ning loodut kohe ka abikaasaga arutada. Ma pole enam oma töölauaga seotud ja selline paindlikkus on suurepärane!”

– George Decherney, puidutööde ekspert


Uurime veidi lähemalt Perkins Eastmani näidet.
Perkins Eastman on rahvusvaheline arhitektuuri-, sisekujundus-, linnakujundus-, planeerimis-, maastikuarhitektuuri-, graafilise disaini ja projektijuhtimise ettevõte.
Vestlesime ettevõtte disainijuhi Omar Calderon Santiagoga. Omar tegeleb front-end kontseptuaalse disainiga ja eelistab töötada ainult SketchUp’is.
„SketchUp aitab mul oma esialgseid disainiideid lihtsalt teistele meeskonnaliikmetele ja klientidele edastada. Perkins Eastmani puhul on eriline see, et töötame disainirühmades, seega töötavad kõik koos kogu projekteerimisprotsessi vältel.“

Kuidas te SketchUp’i iPad’i versiooni oma töövoos kasutate?
Oleme uurinud ja katsetanud SketchUp iPad’i versiooni erinevate nurkade alt ning võimalusi on lõputult. Kasutan SketchUp’i iPad’is esialgse ideekavandi etapis. Et oma loovus kontseptsiooni loomise algfaasis valla päästa, on teil vaja tööriistu, mida on lihtne kasutada – tööriistu, mis sarnanevad füüsilisele paberile visandamisega, ja SketchUp iPad’i versioon täpselt seda ka pakub.

Minu töövoog algab tavaliselt geograafilise viitega asukoha importimisest, et mõõtkava oleks õige, sealt edasi loon massmudeleid. See aitab mul ja meeskonnal mõista hoone ulatust ja ümbritsevat konteksti. Kuna desktopi ja iPad’i vahel on sujuv integratsioon, saan sama projekti raames töötada mõlemaga.

Teine oluline aspekt on konkreetse disainlahenduse aspektide detailuuringud. SketchUp’i iPad’i lahenduses saan näiteks importida pildiklipi või korruseplaani ja ekstrudeerida objekte või keskenduda ühele alale ja seda üksikasjalikult kirjeldada.

Ülimalt kasulik on ka võimalus 3D Warehouse’i mudeleid lihtsalt oma iPad’i kujundustesse importida, see on aidanud mul oma tööprotsessi oluliselt kiirendada.

Milliseid eeliseid loob iPad’i jaoks mõeldud SketchUpi kasutamine töövoos?
See on andnud vabaduse tunde. Mulle meeldib mobiilsus, et saan oma disainitööd kõikjale kaasa võtta. Viimased paar aastat on toonud kaasa uue lähenemise meie tööprotsessidesse ja kiirendanud üleminekut distantsitööle. Projektid peavad olema lihtsalt transporditavad ja SketchUp iPad’ile on selles suhtes ideaalne lahendus.

Uus lähenemisviis SketchUp’ile

Keerulisemate disainiülesannete lahendamiseks vajate õigeid tööriistu. Siin on põhjused, miks SketchUp ja iPad ideaalselt kokku sobivad:

  • saab töötada ka liikvel olles, kas Internetiga või ilma võrguühenduseta
  • Apple pliiats aitab visandada 3D-s sama lihtsalt ja täpselt kui tavaline pliiats paberil.
  • iPad´i inhernet võimaldab teil oma projektidele ligi pääseda igal ajal, igas kohas.
  • Saate jagada oma töid AirDrop’i kaudu, tekstisõnumiga, meiliga või sünkroonida faile oma lemmiksalvestusrakenduses.

Modelleerimise baasfaas on kaetud vanade heade tuttavatega: Entity Info, Shadows, Styles, Materials, Add Location, Tags, Scenes, Image export, Animation export, access to 3D Warehouse… jpt.

Lõppude lõpuks on see ikkagi seesama SketchUp, mida tunnete ja armastate, ainult iPad’is.

Lisaks kõigele eelnevale sisaldab  uus liides võimsaid ja intuitiivseid modelleerimisvõimalusi, mis on välja töötatud spetsiaalselt iPad’i jaoks. Teie käsutuses on hulk professionaalseid funktsioone, mida on mõnus ja lihtne kasutada.

Mõned näited:
Autoshape 
See uus masinõppele tuginev funktsioon võimaldab teil oma visandid koheselt 3D kujunditeks muuta. Mis veel parem – saate projekti tõmmata  muutuvad mudelid (Live Components) – parameetriliselt konfigureeritavad objektid, mis joonistavad end reaalajas ümber.
Milline ajasääst! Eks?

Märgistusrežiim
Kas ka teie olete üks neist, kellele meeldib punase pliiatsiga kujundusi redigeerida? Toetame teid selles 100%! Apple pliiatsiga saate 3D mudeleid märgistada, visandada ja üle joonistada erinevate stiilide, värvide ja tõmmetega.  Kui olete valmis oma „punajooned“ reaalsuseks muutma, saate loodu Apple pliiatsiga  kiiresti 3D vormingus itereerida.

AR-vaade
iPad’i võimsa liitreaalsuse vaatamisvõimalusega saate oma projekte reaalse maailma kontekstis tunnetada. AR-režiimis saate tsüklitena vaadelda mis tahes eelsalvestatud stseene ja uurida oma mudelit muljetavaldaval 1:1 skaalal.

Visanda täpselt nii nagu soovid! Viise 3D vormingus kujutiste loomiseks on mitmeid:  Apple pliiats, hiir, klaviatuur või mitme-puute meetod. Saate vabalt valida selle, mis teile kõige paremini sobib!

Foto tekstuuri lisamine
Tooge oma projektidesse inspiratsiooni tegelikust maailmast ja kasutage oma iPad’i sisseehitatud kaamerat. Lihtsalt tehke pilt ja kandke see tekstuurina oma mudeli mis tahes pinnale.

Alati ühendatud!
Trimble pilvepõhine projektihalduslahendus Trimble Connect võimaldab teil tööd teha mis tahes seadmes. SketchUp Pro, SketchUp for iPad ja SketchUp for Web tagavad igal hetkel juurdepääsu faili uusimale versioonile ning olete seega alati igaks töökõneks suurepäraselt ette valmistatud.


Rakendusteülene funktsionaalsus. SketchUp iPad’i versioon ühildub suurepäraselt ka teiste rakendustega. USDz ekspordivõimalusega saate iPad’il 3D vormingus luua ja seejärel joonistada või värvida  teistes rakendustes (Procreate, Morpholio Trace jpt).
Uurige lähemalt:

Kuidas ligipääs saada?
Hea uudis on see, et SketchUp iPad’ile on vabalt saadaval kõigile, kellel on tasuline tellimus.

Soovite alustuseks tasuta proovida?
Kui kasutate meie tasuta 30-päevast prooviperioodi,, saate rahulikult ja kohustustevabalt rakendusega omas tempos tutvust teha.

Enne kui alustate SketchUp iPad’i versiooniga tööd, siis soovitame teil kõigepealt vaadata avalehe vasakus servas olevat tab’i „Learn”. Seal on hulk inglisekeelseid rakendusesisesed õppematerjale ja juhendeid, mis aitavad teil end kiiresti asjaga kurssi viia.
Algajate jaoks on seal kuhjaga kasulikke modelleerimisnõuanded aga ka kogenud SketchUp’i kasutaja leiab sealt kindlasti nii mõnegi hea vihje kuidas oma tööd iPad’i abil kiiremaks, mugavamaks ja efektiivsemaks teha.

Kui soovite funktsioonide ja alustamise kohta veelgi rohkem teavet saada, siis külastage meie abikeskust (inglisekeelne).

Olete valmis alustama – siis laadige rakendus alla i aktiveerige 30-päevane prooviperiood.

Laske oma kujutlusvõimel vabalt  lennata!

SketchUp’i ja iPad’i kooslus annab teile võimaluse just õigel hetkel geniaalne idee kiirelt „purki püüda“.

Katsetage kuidas „liigu ja loo“ teie tööelu paremaks muudab ning andke ka meile sellest teada!

Soeta SketchUp Pro kohe – https://sketchup.ee/e-pood/