fbpx

PreDesign: Tee asukoha valikul teadlikke otsuseid

Kas otsite lihtsaid viise, kuidas saada kasulikke kliimateadmisi? Kas soovite paremini mõista, kuidas keskkond teie projekte mõjutab? Noh, tulevik on käes ja selle prognoos on helge ja päikseline.

Kasutades objekti asukohta ja ehitise tüüpi, võimaldab SketchUpi uus disainiuuringute tööriist PreDesign leida parimaid kujundusstrateegiaid, saada inspiratsiooni narratiivide jaoks ja genereerida kaasahaaravaid graafikaid esitlemiseks. 

Hankige soovitusi sobivate arhitektuuriliste reaktsioonide, näiteks suuremate või väiksemate akende jaoks, mis sobivad teie kontekstiga, leidke õige tasakaal teie valitud aknatüübi ja ideaalse klaasikoguse vahel säästva disaini jaoks ning hankige inspiratsiooni, mida vajate suurepärase väliruumi disaini jaoks

PreDesignis alustamine

PreDesign on pilvepõhine platvorm, mis pakub kasulikku kliimateavet disaineritele, kes soovivad ideekavandi enesekindlalt käivitada. Logige lihtsalt rakendusse sisse ja esitage alustamiseks kaks lihtsat detaili: saidi asukoht ja rippmenüüst valitud hoone tüpoloogia – tihtipeale võibki vaid niivähe infot disaineril esialgu olla. Pange tähele, et PreDesigni juurde pääsemiseks vajate SketchUp Pro või Studio tellimust (rendilitsents) . 

Tutvume PreDesigni funktsionaalsusega ja tulemustega, mida saate oma töövoole lisada…

Väärtuslikud kliimaalased teadmised

Tea klimaatilisi tegureid alates Denverist kuni Kuala Lumpurini ja kaugemale.

Kas olete kunagi pidanud sõnastama, kuidas ilmastik teie disainiotsuseid mõjutas? PreDesign kogub teie objekti kliimateavet kasutajasõbralikus platvormis, säästes arhitektidel, maastikuarhitektidel ja linnadisaineritel vaeva mitme platvormi navigeerimisega, et lihtsat lugu rääkida. See võib olla ka suurepärane võimalus disaineritele, kes töötavad võõrastes kohtades,.

Jah, saate päikse liigumise skeemi, kuid mida see tegelikult tähendab? PreDesign annab selge, kokkuvõtliku ülevaate kliimast, milles töötate, edastades selle intuitiivsete diagrammide abil ja andes teile arukaid kõnepunkte.

PreDesign võimaldab teil selge teha oma kliimaga seotud disainipiirangud ja pakkuda enesekindlalt oma projekti jaoks kõige elujõulisemaid lahendusi. Hüvasti ebakindlus, tere teadmised!

Parimad funktsioonid

Arhitektuurne vastus

Looge parim stsenaarium koos soovitustega selle kohta, mis sobib teie kliimas ideaalselt: avad, varjutamine või küte?

Kliimastatistika on suurepärane, kuid mida need teie projekti jaoks tegelikult tähendavad? PreDesign aitab teil ühendada punktid kliima ja teie hoone tüübi vahel, nii et saate sujuvalt jõuda parima arhitektuurilise disaini vastuseni. 

Saage intuitiivses mõttes aru, mida tunnevad elemendid: kas väljas on meeldiv olla? Kas enamasti on tuuline? Nendest tingimustest lähtuvalt soovitab PreDesign sobivaid arhitektuurilisi valikuid, näiteks suuremate avade kasutamist välisingimuste ärakasutamiseks ja varjutamist ebasoodsa päikesekiirguse kontrollimiseks. Nende teadmistega saate luua teadliku arhitektuurse disaini narratiivi kliima ümber ja ehitada võimalikult tõhusa hoone.

Varjutamine ja klaasimine 

Soojad kiired, lahedad toonid. Ülekuumenemise vältimiseks ja hea päikesevalguse püüdmiseks kasutage PreDesigni päikesetee skeemi ja varjutusjuhiseid .

Millised arhitektuurilised vastused aitavad teil oma kliimat maksimaalselt ära kasutada, on vaid algus. Parima võimaliku lahenduse kujundamiseks on oluline mõista, kuidas päike teie objekti mõjutab.

PreDesign koostab intuitiivse päikesetee skeemi, mis näitab teie objektil olevaid alasid, kus saab sooja päikest, milliseid piirkondi ohustab kuum päike ja milliseid alasid mõjutab pilves taevas. See võimaldab teil oma ehitise tõhusalt paigutada kasutades ära soodsaid tingimusi, näiteks hästi valgustatud sisehoov või mänguväljak. Samuti saate teada, milliseid osi on kõige olulisem varjutada. Selle teabe abil saate teada, kuidas kõige paremini varjuda väljaspool ruume ebasoodsate elementide – pergola, varikatuse või suure võrastiku – eest? Sinu valik!

Optimaalse kliimakujunduse saavutamiseks saate valida kaheksa erineva suuna vahel ja pääsete juurde varjutusjuhistele, mis vastavad konkreetsele suunale. See funktsioon hõlmab paljusid varjutusvõimalusi, nagu näiteks üleripud, harjasalad ja automatiseeritud rulood. PreDesign ütleb teile, kui tõhus on iga võimalus ülekuumeneva päikese varjutamisel ja kas see blokeerib liiga palju soojendavat päikest. Selle abil saate oma kontseptsiooni jaoks kõige tõhusamate varjutusstrateegiate teadliku nimekirja.

Liiga kuum, liiga külm või paras? Hankige usaldusväärseid soovitusi klaasimise jaoks.

Kas otsite parimat klaasimise lahendust või proovite lihtsalt leida õiget tasakaalu päevavalguse, termilise mugavuse, hinna ja esteetika vahel? Korrigeerige neid viit peamist parameetrit – klaasimistüüp, raamimine, päikesekiirguse reguleerimine ja välimine varjutus -, et mõista kompromisse, kui suurendate klaasi kogust oma hoone mõlemal küljel.

Kui palju klaasi on liiga palju? Õige tasakaalu leidmiseks kohandage materjali spetsifikatsioone.

Nende parameetrite muutmisega saate aru oma klaaside spetsifikatsioonide mõjust ja tagada materjalide realistliku ja eelarvesõbraliku määratlemise. Näiteks kui kolmekordse klaasi määramine võimaldab teil klaaspinda suurendada 2% võrreldes topeltklaasidega, siis on mõistlik valida kliendile topeltklaasid väiksemate kuludega. 

Päevavalgustus

Saagu valgus: valige erinevate võimaluste vahel.

Ärge jätke ühtegi tasapinnalist pinda välja! Mõnes asukohas ja hoonetüübis on ülemine valgustus akende kõrval või nende asemel kasulik. Milline neist arvukatest valikutest sobib teie projekti jaoks? Kas teie saehammas peaks olema suunatud põhja või lõuna poole? PreDesign pakub inspiratsiooni ja selgeid juhiseid paljude tippvalgustusvõimaluste sobivuse kohta, mis muudab õige lahenduse leidmise kasuliku päevavalguse kujundusse toomiseks lihtsaks. Pange need kujundused tööle!

Väljaspool ruume

Õigete disainisekkumistega saate oma väliruumist maksimumi võtta.

Väliruum lisab kodudele, koolidele ja kontoritele uskumatuid väärtusi. Kui see on hästi läbi mõeldud, võib õuekasutajate elukvaliteeti oluliselt parandada. 

PreDesign pakub ettenägelikkust suurepäraste väliruumide kujundamiseks ja nende kasutatavuse laiendamiseks. Tehke nende aiapidude pikendamiseks ettepanekuid: tuule takistamiseks, valikud kuidas vihma eest kaitsta, ventilaatorid kuumade päevade jaoks, lõkkeasemed külmadeks õhtuteks ja päikeseenergial töötavad valgustid. 

Olenemata kontekstist, avastage lahendusi, mis lisavad maksimaalset väärtust ja annavad väliruumidele rohkem funktsioone.

PreDesignile juurdepääs

PreDesignile pääseb juurde, kui teil on praegune SketchUp Pro või Studio tellimus. Kas soovite näha PreDesigni toimimist? Liituge meie interaktiivse veebiseminariga 3. detsembril 2020.