V-Ray Next for SketchUp – Mis on uut?

 

Käesoleva aasta veebruaris avaldati uus toode „V-Ray Next for SketchUp“, mis ei ole mitte ainult visualiseerimisvahend, vaid ka plugin, mis täiustab tööprotsessi SketchUp Pro abil. Valitud seaded, stseenid eksporditakse ja ühilduvad „V-Ray for SketchUp“ versioonidega.Uurime mõningaid „V-Ray Next for SketchUp“ uuendusi ja võimalusi järgnevas blogipostis.

MIS ON UUS?

V-RAY IMPORTIMISE TÖÖRIIST. Sellega saab importida, mis tahes .vrscene faile otse SketchUp Pro projektisse eelnevalt määratud kaamera nurga ja valitud tekstuuri seadistustega. Importida saab mitte ainult valgust, vaid ka proksi seadeid.

UUS TÖÖRIIST. Lisatud on uus tööriistariba, mis pakub lisandväärtust. See lisab „inspektori“, V-Ray UV-tööriistad ja kaks uut ekraanirežiimi vaateava vidina jaoks.

MITMEKESISED VISUALISEERIMINE PARANDATUD. Soovitatav on kasutada „V-Ray Cloud“  (Visualization in Online Cache) funktsiooni. Uus mitmekülgne tööriist „V-Ray Cloud Scene Inspector“ jaoks stseeni ja materjalide hierarhia analüüsiks. Võimalus töödelda V-Ray parameetreid kergesti SketchUp Pro töökeskkonnas.

SEADISTUSTE HALDAMINE (Setting LIbrary). Saate hallata mis tahes sisu intuitiivselt. Otsingu abil on võimalik leida kiiremini seadete sektsioon.

SEADISTUSTE LOETELU. Loendit saab kujundada vastavalt oma vajadustele, samuti organiseerida materjale, valgustusgeomeetriaid, visualiseeritud objekte ja tekstuure.

MITMETE OBJEKTIDE VALIMINE. Ühe klõpsuga saate valida mitu stseeni või üksust.

MATERJALI ID NUMBER. Materjali ID-numbreid kasutades on võimalik luua stseeniobjektide maskid.

MULTIMATTE“ MATERJALID. Materjali ID-numbrite alusel saab luua punaseid, rohelisi ja siniseid maskid.

VALGUSE SÜSTEEMID. Mitmesuguste valgusallikate parameetrite muutmiseks on vajaduse korral võimalik kasutada märgitud ala suuruse parameetreid. Eeliseks on see, et valgusallika füüsilist suurust on võimalik muuta valguse intensiivsust hävitamata.

„DOME LIGHT“ VALGUSALLIKA KOHANDAMINE. Kiirem, puhtam ja täpsem valgustus, mis põhineb fotode üleslaadimisel. Seitse korda kiirem kui varem. Nüüdsest saab „Dome Light“-i kasutada interjööri visualiseerimiseks, mis parandab oluliselt sisekujunduse kvaliteeti.

AUTOMAATNE KAAMERA VALGUS JA VALGE VALGUSE TASAKAAL.

VALGUSANALÜÜSI TÖÖRIIST. Uus tööriist, mis võimaldab mõõta stseeni valgustust reaalajas.

KAAMERA SEADISTUSTE TÖÖKESKKOND. Võimalus lisada oma vajadustele kaamerasätteid – see aitab teil seadeid kiiresti ja mugavalt juhtida.

RESOLUTSIOONI VALIK. Võime määrata vajalikku eraldusvõimet ilma kuvasuhte suurendamiseta (“aspect ratio”).

TÖÖKESKKOND VISUALISEERIMISE SEADISTAMISEKS. Täiustatud kaamera seadeid täiendavad uued funktsioonid.

METALITEET. Üldistele materjali parameetritele lisati uus metallist kiht PBR-i varjundile.

VÄRVIPARANDUSED Tekstuuridel saab värve muuta, kasutades R, G, B või H, S, V seadeid.

MÜRA PUHASTAMINE. Uue NVIDIA Al Denoiseriga saate kiiresti visualiseerimise müra kõrvaldada. Visualiseerimise ajal saate analüüsida visualiseeritud pilti ja müra puhastatakse ainult valitud piirkonnas.

VISUALISEERIMISE KIIRUS. Nüüdsest visualiseerib V-Ray töö  kaks korda kiiremini tänu täiustatud visualiseerimise koormuse vähendamisele.

KIIREM V-RAY GPU. Uus renderdamise arhitektuur aitab saavutada palju kiiremat visualiseerimist tänu paremale graafikakaardi kohandamisele V-Ray tarkvara jaoks.

 

Pange tähele, et Sketchupi litsentsi V-Ray NEXT töötab ainult siis, kui olete ostnud Sketchupi litsentsi V-Ray NEXT. SketchUpile saate osta uue püsilitsentsi, iga-aastase rendilepingu või uuendada V-Ray 3.0-lt.