Töökoha mööbli kujundus: Taani moodi

Kümme aastat tagasi hakkas Icons of Denmark turusstama Ühendkuningriigis Taani mööblit. Sellest ajast alates on nad arenenud esindajatest hoopis Taani disaini loojateks. Oma ainulaadse turupõhise lähenemisviisi kaudu viivad nad Taani disaini kaasaegsesse kontorisse … ühe klanitud diivani kaupa.Icons of Denmark näidiste ruum Londonis

Räägi kaubamärgi “Icons of Denmark” taustast.
Icons of Denmark alustas üsna traditsioonilise mööbliagentuurina, esindades Ühendkuningriigis Taani mööblimarke. Mööbli esindamisel on meil alati olnud praktiline lähenemisviis ja oleme uhked, et oleme oma toodete suhtes väga teadlikud.

See lähenemisviis viis meid tootearendusse ja tootmisesse. Oleme võtnud kasutusele turul õpitu ja teeme nüüd koostööd Taani disaineritega, et tulla välja moodsa kontori jaoks uue mööbliga.

Suhtleme rahvusvahelise kliendibaasiga, kes on oma toodete kaudu kursis Taani disaini ja mööbliga. Meie projektid on peamiselt suuremahulised kommertsprojektid.BANK pakub hulgaliselt kombinatsioone, sealhulgas nurgamoodulit, mis sobib erinevate ruumi-, funktsiooni- ja interaktsioonimustritega.

Kuidas toimus üleminek tootmisele?
Kui meie esindatud mööblidisainerid otsustasid turule tuua uusi tooteid, pidime me esitlema turule ja müüma. See töö ei kajastanud alati seda, mida me tootest arvasime, ja selle kasutatavust turul … mis muutus meie jaoks tüütuks.

Aastal 2016 astusime esimesed sammud oma esimese toote loomiseks. Kirjeldasime disainerile ja tootjale lühidalt, kuidas me diivani valmistada tahame – see sai esimeseks näidistööks.

Kuidas te lähenete uute ja unikaalsete toodete loomisele?
See, kuidas me täna mööblit kujundame, on äärmiselt turupõhine. Kui alustasime, toodi töökeskkonda palju elamispindade tooteid. Vastupidiselt teistele, arvestame me töökoha konkreetsete vajadustega ja loome nende põhjal kujundused.

Meie protsess algab turulünkade tuvastamisega: märkame teatud vajadust või täheldame lünka, mille jaoks meil korduvalt puuduvad sobivad tooted. Seejärel teeme uue toote väljatöötamiseks koostööd disainerite ja tootjatega. See eristab meid paljudest teistest ettevõtetest. Meid ei juhi tootedisainerid. Meid juhivad sisekujundajate ja klientide vajadused.The Private High Back seeria keskendub äriliste interjööride – privaatsus ja eraldatus ilma, et oleks vaja ruume eraldi eraldada või jagada.

Näiteks hiljuti tuvastasime puuduse – banketiistmed. Banketiistmed on sageli kujundatud iga projekti jaoks eritellimusel. Me tuvastasime selle uue toote valdkonnana. Kuna meil on diivanite valmistamisel ja polsterdamisel väga palju kogemusi, otsustasime sellesse kategooriasse sukelduda.

Pärast prototüübi loomist läheme tagasi joonestustahvli juurde, et täpsustada 3D-mudelit ja vormistada valmis toode – töötada välja lõplikud üksikasjad, näiteks õmblemine ja jalgade asend. See on protsess, mida kasutasime oma uue toote BANK jaoks, mille debüteerisime sel aastal Clerkenwelli disaininädalal.Veel üks variant BANK diivanist. Väga kohandatav ja mugav lahendus.

Milline oli teie esimene kogemus SketchUpi kasutamisel?
Minu esimene kokkupuude oli 2007. aasta, kui müüsin Taani mööblit. Olin sellest väga põnevil, nii et hakkasin seda tööriista reklaamima mööblimüüjate seas kui potentsiaalset tööriista, mis võimaldaks neil meie tooteid konfigureerida.

Kui ma 2009. aastal Londonisse kolisin, laadisin ma meie mudelid 3DWarehouse-i üles, et kasutada neid meie müügiprotsessi lahutamatu osana. 3DWarehouse-i ja SketchUp Pro kasutajasõbralik aspekt võimaldas mul teisendada kõik meie DWG-d SKP-failideks ja muuta need avalikult kättesaadavaks.

Leidsime kiiresti, et oleme saanud nende toodete puhul tohutu hulga allalaadimisi. Kümme aastat hiljem kasutame endiselt oma mudelite üleslaadimiseks ja jagamiseks sama platvormi.

SketchUp on tööriist, mida kasutame oma äritegevuse kolmes erinevas kategoorias: tootekujundus, konfiguratsioon ja sisekujundus.

Kas saate rääkida oma salongist ja selles olevatest toodetest. Kas mõni neist oli loodud SketchUpis?
Teeme koostööd paljude tootedisaineritega. Praegu teeme koostööd ühe disaineriga, kes töötab välja oma visandid SketchUpis, Peter Barrethiga. SketchUpi on tööriist, mille abil on tal olnud mugav ja kiire töötada.

Private Sofa oli üks esimesi lahendusi, mille Peter lõi kaubamärgi “Icons of Denmark” all. See toode põhines paaril põhimõttel, mis käsitles mugavust, istme kõrgust ja suuruse paindlikkust. Protsess algas 2D-kujundusega. Neist esialgsetest ideedest loodi SketchUpis 3D-mudelid. Kui esimene prototüüp Taanis ehitati, saatsime selle oma Londoni müügisalongi.Täiusliku tasakaalu leidmine.

Kasutasime seda prototüüpi, et saada turult tagasisidet mõistaks, mida veel on vaja teha, enne selle turule toomist. Peaaegu aasta hiljem sündis The Private Sofa seeria meie arendustöö tulemusena.

Kus näete SketchUpi väärtust kõige rohkem?
Enamik meie tootekujundusi on saadaval erineva suuruse ja viimistlusega, mida saab konfigureerida kliendi konkreetse projekti jaoks.

Kui hakkasime näiteks koosolekulaudu müüma, mõistsime, et see on eelis, kui kliendid saavad valida oma suuruse. Saame visuaalselt kuvada ja seadistada olemasolevaid laudui, et need vastaksid täpselt klientide vajadustele. Siin kasutame SketchUpi igapäevaselt, kaasaarvatud meie 10-töölisega müügimeeskond.The Forum Table seeriat on saadaval erinevates suuruses ja erinevates värvitoonides raami ja servadega.

Kui klient soovib konkreetset muudatust, saame selle visualiseerida. Seda tuleb klientidele kiiresti visualiseerida, et oleksime kõik sünkroonis. Näiteks on meie koosolekulaudadel üsna lihtne geomeetria, mis võimaldab toodet kiiresti kohandada. Saame need lauaplaadid väga hõlpsalt ümber joonistada, et need sobiksid kliendi suurusega.

Saadame need joonised Taanis asuvatele tootjatele tellimust esitades edasi. See võimaldab meil enne tellimuse vormistamist sünkrooniseerida muudatused tootjatega väga kiiresti. Tegelikult leiame, et SketchUp on meie ettevõttele suurim väärtus.

Mainisite, et “Icons of Denmark” aitab kaasa projektide sisekujundusele. Kuidas see töövoog välja näeb?
Väga tihti kutsutakse meid koostööd tegema arhitektiga. Samamoodi teeme mõnikord koostööd siis, kui arhitekt vajab teatud seadistuseks inspiratsiooni ja see nõuab sageli kiiret üleminekuaega.

Siin mängib SketchUp olulist rolli disainerite töös. Sa ei loo ainult kujundust, vaid saad luua ka mööbli täieliku konfiguratsiooni ja ettepanekud kiirelt visualiseerida SMILE LOUNGE istme, selja ja esiosa saab polsterdada erinevatest kangastest, võimaldades lõputult võimalusi luua oma ruumi sobiv disain.

Sel juhul peame läbirääkimisi sisekujundaja või arhitektiga, soovitame oma toodetega mõnda ruumi ideed ja valmistame ette ka ruumi paigutuse ettepaneku. See ei tähenda ainult meie üksikute toodete kuvamist, vaid näitab ka seda, kuidas tooted laiemas plaanis töötavad.
Näiteks on meie mooduldiivan.SketchUpis saate mängida selle toote erinevate tükkidega, muutes neid vastavalt teie ruumi suurusele.

Soovite, et toode oleks kindla suurusega, kuid soovite seda ka teatud kuju ja paigutusega. Arvan, et sellepärast on meie mooduldiivan osutunud meie üheks populaarsemaks tooteks 3DWarehouse-is.Mooduldiivan põhineb ruudukujulistel modulaarsetel elementidel, mis sobivad ideaalselt ruumipuudusega aladel.

Kuidas teete oma meeskonnas koostööd erinevate tarkvarade vahel?
Lisaks diivani tootegrupile töötavad SolidWorksis ka meie teised tootedisainerid. Vaatamata tootedisainerite töövoole, vormistatakse see kõik DWG-failidesse, mis võimaldab meil töötada failitüüpidega, mida saaksime kiiresti lugeda ja mida oleks mõistlik kasutada.

See on jällegi koht, kus SketchUp saab ühisosaks. Palume SolidWorksis töötavatel tootedisaineritel alati meile saata DWG mudel. Seejärel saame luua SketchUpi mudeleid 3D Warehouse’i kaudu jagamiseks või kasutada end toodete konfigureerimisel või kasutamiseks kohapeal.
Eksportimiseks on meie jaoks äärmiselt kasulik, et saame kohe luua DWG-d. SketchUp pakub meile ühilduvuse eelise kõigiga, kellega me töötame.