Starbucksi kujundamine

SketchUp mudeli renderdus – Starbucks New Yorgis

David Daniels juhib Ameerikas Starbucksi disainimeeskondi. Ainuüksi 2016. aastal teostas David ja tema meeskond üle 1400 Starbucksi kohviku renoveerimist ja ehitamist. Lisaks sellele, et David on kirglik (ja produktiivne) disainer, on ta ka SketchUp-i austaja.

Tere David…palun tutvustage end

Ma olen arhitekt ja töötan Starbucksi disainijuhina ning haldan meie meeskondasid ja projekte terves ida regioonis. Õppisin SketchUpi aastaid tagasi Katmandust pärilt mehelt ja olen seda sellest ajast alates projektides kasutanud. Mida aeg edasi, seda enam olen liikunud juhtimisse, kuid aeg-ajalt löön endiselt kaasa SketchUp kontseptsioonide väljatöötamisel.

Starbucksi disainistuudiod töötavad SketchUp-iga. Kui te külastaksite meie meeskonda, näeksite umbes 30 disainerit, kes töötavad erinevate projektide kallal, mis näevad välja täiesti ainulaadsed. Oleme suurimad SketchUpi fännid.Starbucks disainistuudio @New York City

Kuidas su meeskonnal SketchUpi kasutusele võtmine läks?

Kui ma töötasin Miami kontoris, siis seal oli käputäis disainereid, sealhulgas ka mina, kes töötasid kõrgetasemeliste projektidega. Kujundamisel ja renderdamisel kasutasime SketchUpi, kuid mitte kõik ei teinud seda.

Disainijuhina on üks osa minu tööst kavandite ülevaatamine ja kinnitamine. Vaatan neid palju – ainuüksi sel aastal on minu meeskond teostanud üle 1400 kavandi ja ma pean need kiiresti üle vaatama.

Mõned inimesed tõid mulle mustvalgeid kritseldusi või kahemõõtmelisi visuaale. See tekitas ebamugavust, sest see tähendas, et pidin heakskiidu andma projektidele, ilma et oleks visuaalset tõestust selle kohta, kuidas see tegelikult kokku läheb. Sel hetkel hakkasime nõudma, et kõik kasutaksid SketchUpi modelleerimiseks, et saaksin kavandid suurema enesekindluse ja autoriteediga heaks kiita.SketchUp rendering Starbucksi kohvikust.

Üleminek SketchUpile sai alguse Miami stuudios, kus üks mu vanemkujundaja juhtis seda protsessi. Pärast selles kontoris välja töötatud töövoo testimist saime SketchUpi abille üle mindud terves Ladina-Ameerikas, New Yorgis ja Dallases. Olen avastanud, et kui mu disainerid õpivad SketchUpi, on neil võrreldes muu tarkvaraga väga lõbus. SketchUp on vabastanud uutes disainerites talendikuse – SketchUp ei piira nende fantaasiat.

Kuidas see teid valmis projektile lähemale viib?

Meie arhitektid viivad läbi kohapealseid vaatlusi ja loovad hoone kesta Revitisse. Ekspordime selle mudeli SketchUpi ja teostame kogu sisearhitektuuri kujunduse SketchUpis. See hõlmab värvide, materjalide, mööbli, sisseseade ja furnituuri viimistlemist. Koostame ilusa kolmemõõtmelise skemaatilise kujunduse, mille anname seejärel üle oma arhitektidele. Selle me anname neile ehituspakettide loomiseks.Starbucks Reserve Bar,Brookfield Place, NY

Iga pood on meie brändi ja klientide jaoks äärmiselt eriline: see on nende kolmas koht – ruum, kus inimesed saavad istuda ja peatuda või ostelda ja õppida. Meie eesmärk on leida brändile keskpunt, et ta sobiks ka naabruskonda.

Ja kuna parameetrid on iga kord erinevad, tähendab see, et iga pood peab olema ainulaadne, eks?

Täpselt nii. Kauplustes on meil mõned lihtsad põhimõtted, mis on meie jaoks tõeliselt olulised. Kui leiame hoone, millel on minu arust midagi eripärast, näiteks kui ruumis on telliskiviseinad või mõned huvitavad pinnad või muud sellist, siis me tahame neid rõhutada, mitte ära peita.Starbucksi interjöör

SketchUp visualisatsioon

SketchUp visualisatsioon ja päris foto

Kuidas näeb välja Starbucksi disaini töövoog?

Kui oleme leidnud hoone, mis suudab funktsionaalselt pidada Starbucksi kauplust, siis järgmisena loome funktsionaalse paigutuse, millest kujuneb esimene detailne korruseplaan. Kui see ettepanek saab meie operatsioonide meeskonnalt rohelise tule, alustame SketchUpi sisekujundustöödega. Siin katsetame baari, valgustuse ja kaupluste paleti ideid. SketchUpis seda tehes on tunne, et töötame saviga: paljusid ideid saab väga kiiresti proovile panna. See pakutav kiirus tähendab, et suudame ideid kiiresti visualiseerida, meile meelepäraseid variante tuvastada ja neid disaini edenedes edasi arendada.

Mis on see üks funktsioon, mis teid enim rõõmustab SketchUpis?

Kahtlemata oleks see Style Builder. See, kuidas saame luua stiili, mis jätab mulje, et see on käsitsi joonistatud, soe ja mitte liiga täiuslik.