SketchUp Pro 2020.2 uuendus

SketchUp Pro 2020 ilmus selle aasta jaanuaris. See pole selleks aastaks kõik – augustis lisandus SketchUp Pro 2020.2. Mis on uut? Sellest lugege allpool …

Lineaarse abilise lülitab SketchUpi tööriist „Joon (Line)“ sisse
SketchUpi abiline on igas vormis ja suuruses. Üks silmapaistvamaid on lineaarne abiline, mis võimaldavb teil punase, rohelise ja sinise telje külge klõpsata või sellele lukustuda. Lineaarse abilise paneb SketchUp tööle, kuid see võib ka aegajalt takistuseks saada. Näiteks kui töötate väga väikeste aladega või jäljendate pilte (trace image), oleme kasutajatelt kuulnud, et vahel oleks vaja abiline välja lülitada.

Selleks pakub Line-tööriist nüüd modifikatsiooniklahvi [(ALT) Winil ja (CMD) Macis], et lülitada sisse ja välja lineaarsed abilised, et saaksite joonistada servi ilma, et sellesse sekkutaks. Võite kõik abilised välja lülitada või jätta sisse ainult paralleelsed ja risti asetsevad abilised. Muidugi võite nooleklahvide abil ikkagi liikuda kindlale teljele – punasele, rohelisele, sinisele või magentale.

Keevitage servasid (weld edges)
Lisasime SketchUpi tavapärastele tööriistadele juurde servade keevitamise võimaluse. See tähendab, et saate servad ja kaared ühendada üheks jooneks ilma pluginateta. Kui te pole servade keevitamist kasutanud, soovitame hakata keevitama servi iga koha jaoks, kus soovite sujuvalt rakendada push/pull tööriista. Valige servad, mida soovite liita, paremklõpsake ja valige Weld Edges.

Kontrollige joone laiust, värvi ja mustrit sildi järgi LayOut’is
Aastate jooksul oleme õppinud palju selle kohta, kuidas LayOuti kasutajad virnasid vaateaknaid, et luua 2D-jooniseid. Suurim õppetund: oleks tore, kui te ei peaks jõudlust mõjutavaid vaateavasid virnastama, et saada jooniseid soovitud viisil.

Meil on hea meel jagada, et saate nüüd juhtida SketchUpi siltide joonistiili LayOutis. Enne seda värskendust tähendas erineva jooneraskusega plaanivaate renderdamine hunniku geomeetria peitmist, erinevate stseenide loomist ja vaateavade virnastamist. Nüüd saate siltide määramise ja kujundamise abil reguleerida servalaiust, värvi, kriipsumust ja kriipsu skaalat ühes vaateaknas.

Sujuvamad toimingud suuremates LayOut-dokumentides
LayOuti dokumendid on praktiliselt vaateakende, piltide, vektorgraafika ja siltide paigutus. Kuna lehed muutuvad keerukamaks ja dokumendid muutuvad pikemaks, muutub valikutega töötamine aeglasemaks. Suuremate failide kiirendamise huvides jagame põnevusega muudatusi, kuidas teisaldamise, kopeerimise ja skaleerimine toimib. Kui olete teisaldamise, kopeerimise või mõõtkava muutmise lõpule viinud, joonistab LayOut teie toimingu uuesti. See on peen muudatus, kuid see annab LayOut’ile uue tunde ja palju rohkem tõhusust.

Proovige SketchUp Pro ja LayOut uuendusi täna!
Tee endale 30-päevane proovikonto või soeta meilt litsents.