Hoiatus: selle laienduse kasutamine võib oluliselt suurendada töö tõhusust!

Profile Builder laiendusega on võimalik teha palju hämmastavaid asju, kuid meile meeldis enim, kuidas John Brock kasutas seda imelihtsalt seinte loomiseks – kasutades selleks oma loodud konstruktsiooni.

Sein luuakse kasutades Profile Builder laiendust – järgides 2D joonise põrandaplaani antud tööriistaga.

Et laiend oleks tõeliselt tõhus, tuleb selleks näha natuke vaeva ning teha eeltööd – see tasub end ära, kui näed kui lihtsaks ja kiireks töövoog muutub. Tutvume nüüd järgnevalt, kuidas luua profiile kasutades selleks Profile Builder laiendust ( edaspidi kutsume seda „PB“ ).

John Brock kirjeldab profiili kasutamist videos.

 

PROFIILI LOOMINE

Fig. 1: Profile Builder tööaken ning mõned tähtsad punktid.

Kui olete laiendi installinud, siis avage tööriistariba ja joonistage pind, mistahes kohta. See on sinu esimene profiil. Mina joonistasin ristküliku (20ühikut lai ja 10 ühikut kõrge), mis kujutab minu profiili ristlõiget. Seejärel peate te PB-le ütlema, et see on teie profiil. Avage PB aken, valige pind (ühe kordne klõps) ja klikkige New Profile nuppu. Andke on profiilile nimi.

Nüüd on teil võimalik teha mõned valikud paremal pool asuval profiili eelvaate aknas. Esiteks määrake Placement Point („paigutuse punkt“), mis määrab teie profiili teekonna. Lihtsalt öeldes on see punkt, mis on ühendatud teie kursoriga ( punane väike täpp eelvaate aknas ).

Placement Point määramisek kasuta PB menüüd või määrake täpne punkt kasutades X ja Y Offset’i (võite sisestada ka negatiivse numbr). Mina valisin Bottom-Right (alumise parema nurga), siis sisestasin „5“ X-Offset lahtrisse, kuna ma tahan, et seal asuks mu profiili teekond, kui ma hakkan profiili kursoriga liigutama soovitud rajal.

Joonistatud profiil näitaks, kuidas Placement Point on määratud 2D profiilil (punane täpp eelvaate aknas) ning kuidas ta vastaks kursori teekonnale 3D- joonestamisel.

Nüüd on paras aeg valida sobiv materjal, valides see materialide valikust või valides värvitooni Attributes sektsiooni alt. Sa saad valida materjale mudelil kasutatud materjalide seast, seega sa peaksid eelneval korra kasutama soovitud materjali oma mudelil, et see ilmuks valikuna. Ära unusta kindlasti salvestada oma profiili. (vanakooli disketi ikoon).

Ma soovitaksin kindlasti anda profiilidele täpsed nimetused, et sa leiaksid need ka tulevikus kergema vaevaga ülesse, kui sul on juba tekkinud rohkem profiile. Kindlasti kasutage organiseerimisel erinevaid foldereid. Profiilid salvestadakse .SKP failidena. Seega, kui muudad profiili geomeetriat selles failis ning salvestad muudatused, siis uuendatakse ka sinu profiilide kogu.

Nüüd on aeg joonistada lisaks ka teised profiilid, et ehitada kokku üks terviklik konsruktsioon. Näitena loome me seitse erinevat profiili. Nüüd koostan tervikliku konstruktsiooni 3D’s – üks komponent korraga – kasutades PB Build Tool tööriista.

Kasutades Build Tool tööriista kombineerin elemendid konstruktsiooniks.

Konstruktsiooni loomine

Ava Assembler Dialog (teine nupp tööriistaribal) ja kliki New Assembly nuppu. Midagi erilist ei juhtu kuniks sa ei vajuta Add Profile Member nuppu. Vajutage seda ning andke konstruktsioonile nimi ja kirjeldus enne kui jätkate.

Pöörake tähelepanu Profile Member vahekaardile ja klikkige Add Profile Member. Siin me ütleme PB’le, mis profiili liikmega me soovime oma konstruktsiooni ehitamist alustada. Anna sellele profiilile nimi ja kliki Pick from model. Nüüd lihtsalt kliki 3D-mudeli elemendil, et seda lisada konstruktsiooni. Sa peaksid nüüd nägema uut eelvaadet eelvaate aknas, kuhu on lisandunud uus liige..

Tähtis: Siinkohal sätite nüüd teised profiilid paika vastavalt esimese profiili Placement Point’ile. Veelgi tähtsam: Esimesest Placement Point’ist saab terve konstruktsiooni Placement Point. Seega vali hoolikalt!

Lisades algsele Placement Poin’ile abjooned, on meil lihtsalt mõõta ja määrata vajalikud nihke väärtused.

Fig. 2: Assembler Dialog’i tähtsamad kohad.

Nüüd saate jätkata klikkides Add Profile Member nuppu, et lisada veel profiile konstruktsioonile. Siin tuleb eelnevalt tehtud 3D- mudel kasuks – seda kasutades saame mõõtmed, et saaksime paigutuspunktid täpselt paika panna kasutades Elevation ja Left/Right Offsetti. Kindlasti salvesta tehtud töö. Jälgi alati ka eelvaadet, et näha kas kõik istub perfektselt nii nagu peab. Kindlasti on kasulik ka proovimiseks joonistada profiil välja aeg-ajalt. Selleks kliki Build Assembly nupul.

JOONISTA KONSTRUKTSOON MÖÖDA SIHTI

Nüüd tuleb lõbusam osa – terve seina joonistamine mõne klikiga. Alustame värskelt töölehelt – salvestage tehtud töö ja avage SketchUp uuesti. Avage Assembler Dialog aken ja klikkige Assembly Browser , et avada tehtud konstruktsioon. Nüüd pead vaid valimaBuild Assembly tööriista ja klikkima ükskõik kus oma mudelil, et alustada konstruktsiooni joonistamist .

Näiteks te võite konstruktsiooni vedada mööda olemasolevat põrandaplaani. Kasuta Shift nuppu (või nooli), et lukustada telje suund ning sisesta väärtused täpseks jooonistamiseks. Seal on paar võimalust millega saab lõpetada konstruktsiooni joonistamise: Escape nupp või Enter nupp, parem klikk ja valik „Finish“ või joonista suletud rada mööda.

ROHKEM INFOT

Loomulikult on Profile Builder võimelime teha kaugeltki keerukamaid konstruktsioone. Tohutult informatsiooni leiate te Profile Builder veebilehelt. Sealt leiade profiilide ja konstruktsioonide kogusid ning ka õppevideosid.

Lisaks modeleerimisvõimekusele, Profile Builder oskab teha ka raporteid. Näiteks te saate lisada maksumuse/ kulu igale kihile ning siis saate raportiga välja võtta kogu konstruktsiooni kulu.

Nüüdseks on välja tulnud ka uus versioon Profile Builder 3. Laiendi leiate nii Extension Wearhouse’ist ning aadressilt https://profilebuilder4sketchup.com/

Autor: Josh Reilly
Allikas: https://blog.sketchup.com/sketchupdate/profile-builder-2-create-parametric-wall-assemblies-sketchup

 

 

Comments are closed.

KÜSI NÕU VÕI ABI