Northpower Stålhallar on Rootsi ehitusettevõte, mis on spetsialiseerunud laohoonete projekteerimisele ja ehitamisele. Nad ehitavad tööstushooneid kasutades SketchUp’I kontseptsioonilise joonistamise faasist kuni ehitusfaasini. Ehitusdokumentatsioon luuakse kasutades LayOut’i

Rääkige meile ettevõttest Northpower Stålhallar. Mida te teete?

Northpower Stålhallar sai alguse kahe venna poolt 2006. Aastal. Toona olime me midagi täiesti teist, kui me tänasel päeval oleme. Meie asutajad istusid kahekesi väikeses kontoris. Alates sellest ajast on ettevõte kasvanud viiekümne töötajani. Kontoris töötab viisteist inimest, tootmisosakonnas keevitusmasinatel viis inimest ja ülejäänud töötavad projektide ehitamisel.Layout dokumentatsoon Northpower Stålhallar’I kontori ehitusest.See sisaldab ka tootmisosakonda, kus luuakse ka SketchUp jooniseid ning mudeleid..

Räägi meile SketchUp’i kasutamiskogemusest. Millal te alustasite SketchUp’i kasutamist ning miks?

Alguses vaatasid vennad teisi ehitusettevõtteid, kes töötasid 2D-joonisteg ning mõtlesid endamisi, et nad ei soovi kasutada 2D-d vaid kasutada 3D jooniseid, et oleks parem visualiseerida erinevaid disainilahendusi. Nad hakkasid otsima sobivat tarkvara.

Ükspäev said nad ühelt ettevõttelt trepi tootmiseks projekti ning üks vendadest nägi, et see oli joonestatud SketchUp’is. Ta arvas, et kui nemad oskasid seda teha, siis oskavad ka nemad. Seega üks vend laadis SketchUp’i alla ning proovis seda. Ta leidis, et see programm on fantastiline. Kulud programmile on palju väiksemad, kui teistel tarkvaradel – niiet ka see oli suurepärane.

Kas te saate rääkida ruumist, kus te istuta ja selle kujundusest, mille te SketchUp’is tegite? Sooviksime virtuaalset tuuri.

Kui lähete läbi sissepääsu, siis on teil vaade meie tootmisüksusele. Kõik seal tehtud asjad on kavandatud SketchUp’is. Te näete kuidas terast kokku keevitatakse. Northpower Stalhallar ehitab terasest hooneid, niiet ka meie hoone on loomulikult ehitatud terasraamidest.Terasraamidel hooned on kui ettevõtte Northpower Stålhallar allkiri

Fuajees saate siseneda saunadesse ( Rootsis on saunad nö. kohustuslikud ). Seal on samuti söögiruum, kus me kõik istume ja sööme lõunat koos. Te saate minna liftiga ülesse, kus asuvad meie kontorid. Kui te tulete ülesse, siis näete suurt avatud puhkeruumi, kus on diivanid ja telekad, kus te saate istuda ja puhata, kui ootate koosolekut. Samuti on meil lauatennis, piljard ja treeningruum. Me kujudasime kogu hoone SketchUp’is. Värvijad värvisid täpselt nii nagu mudel ette nägi. Kogu mööbel on samuti mudelist pärit. Kontor on millimeetri täpsusega samasugune nagu SketchUp mudelis.Northpower Stålhallar’I kontori söögiruum.

Rääkige meile projekti etappidest. Kuidas SketchUp mõjutas seda?

Tüüpilises projektis on meie kliendil mõte, mida nad soovivad ehitada. Meie istume klientidega ja arutame nende vajadusi. Meie meeskond hakkab SketchUp’is looma algset ideed. Me saame siis aimu ruumi suurusest ja arutada “Kas me soovime seina siia? Kas me soovime akent siia või siia?”. See on parim asi mis sa saad teha SketchUp’is – otsustada kõike jooksvalt ja väga kiiresti. Kui kliendil on hea teadmine, mida ta vajab, siis saame joonestada ja edastada algse idee paari tunni jooksul – see on suurepärane!Northpower Stålhallar kasutab loodud disaini kuni projekti lõpuni välja.

 Alati on huvitav alustada uut tööd kliendiga ning näidata neile 3D-mudeleid. Alguses näevad nad, kui hästi suudad sa modelleerida ja kui kiiresti. Nad on harjunud nägema visandeid paberil ja nad peavad kustutama, joonistama uuesti, jälle kustutama, jälle jooneistama…

Kui nad näevad kui palju me saame SketchUp’is teha, siis nad ütlevad “Ohh, me peame ka selle ära õppima”.

Kui me esialgse kujunduse lõpetame, peame me tegema ka joonised. Selleks me kasutame LayOut’I, et esitleda jooniseid meie klientidele. Dokumentatsiooni on lihtne uuendada, sest LayOut ja SketchUp mudel töötavad sünkroonis. Meie kliendid peavad tavaliselt planeeringu kinnituse saama omavalituseslt, milleks on vaja esitada arhitektuurilised joonised. Need aitavad omavalitsustel meie kujundust mõista. Need aitavad saada meil loa ehitamiseks.

Kui klient saab selle loa, siis alustame ehitusjooniste valmistamist. Meie inseneridel läheb nädal või paar, et luua ehitusdokumentatsiin. Sel ajal me tellime ja otsime vajalikke materjale tarnijatelt.LayOut’is loodud joonis

Kas saad rääkida, kuidas te teete koostööd tarnijatega kasutades selleks SketchUp’i? 

Oleme alati püüdnud oma tarnijatega suhelda 3D-jooniste vahendusel. Kui te ei saa luua/edastada meile 3D-joonist, siis me ka ei osta teilt. Me oleme sellest juhindunud mõned aastad ning enamus neist on seda järginud. Täna, kui me tellime midagi, siis me saadame neile meie mudel ja näitame mida me vajame. Nemad saavad, siis täpset mudelit näha ja öelda, kunaseks ja mis hinna eest nad saavad tarnida.Northpower Stålhallar hoone jaoks on kõik disainitud 3D’s, isegi mutrid ja poldid.

Kui me oleme pakkumise nõus, siis saadavad nad meile 3D-mudeli osadest, üldjuhul IFC-failidena. Meie impordime IFC-failid SketchUp mudeliisem et näha, kas tekib mingeid probleeme. Näiteks on palju lihtsam jälgida #D-mudelit, kui 2D mudelit mõõtmetega. Kõik see kontrollitakse SketchUp mudelis üle.

Kui te alustate uut projekti SketchUp’is, kas te alustate nullist? Kas teil on mingeid tööprotsesse, msi säästavad aega uue projekti loomisel?

Me rakendame standardmõõtmeid, mida me rakendame mudelitele niipalju kui võimalik. See teeb SketchUp kasutamise niipalju lihtsamaks. Me suuname kliente kasutama neid standardeid, et me saaks kujundada ja ehitada hooneid palju lihtsamalt ja kiiremini.3D SketchUp mudel võimaldab Northpower Stålhallar’i meeskonnal visualiseerida, mida nad soovivad ehitada

Samuti alustame enamike uute projektidega standardmudelist. Sealt saame võtta varasemaid lahendusi eelnevatest mudelitest. Me kopeerime lahendused projektist projekti. Kui kujundate 3D-s, siis on lihtne neid asju liigutada ja sättida. Me koostasime SketchUp kogu, et aidata meil koguda lahendusi, mida oleme kasutanud varasemalt. Nüüd me lihtsalt viime need lahendused otse mudelisse.Varasemate lahenduste kopeerimine aitab Northpower Stålhallar’il söösta aega

Ettevõttene, kes kasutab SketchUp’i kontseptsioonist ehituseni – kas te oskade jagada kogemusi, kuidas luua ehitatavat mudelit?

Enne, kui ma alustasin Northpower Stålhallar’is tööd, ma teadsin, et inimesed kasutasid SketchUp’i, et kujundada ideid, milline miski idee välja näeks, nö. välimine kest. Kuid hiljem ma õppisin, et sa saad kasutada seda alguspunktist kuni lõpppunktini.

Inseneride jaoks – kui midagi on 3 millimeetrit mööda, siis asjad ei istu enam kokku. Seega meie joonestame kõik millimeetri täpsusega ning SketchUp teeb seda suurepäraselt.See vaade keskendub lao terasraamile – kokkusobimatuste leidmine kõrvaldab kohapealsed probleemid.

 Kuidas te ehituspersonal kasutab SketchUp’i objektide ehitamisel kohapeal.

Me jagame mudeleid oma ehitustöötajatega. Nii saavad nad neid kohapeal jooksvalt oma sülearvutist või telefonist vaadata. Igakord, kui uuendame midagi olulist, näevad nad neid värkseid mudeli uuendusi. Me teame, et nad vaatavad mudelit, seega on olulinem et nudel oleks alati ajakohane ning täpne. Oleme märganud, et mida rohkem meie ehitustöötajad mudelit vaatavad, seda vähem küsimusi meile esitatakse.Ehitustööline navigeerib SketchUp mudelis ringi

Varem, oleks neil olnud näiteks küsimusi mõõtmete kohta. Nüüd nad vaatavad ise mudelit ja saavad oma küsimustele vastused. Nende jaoks on lihtsam ja selgem otsida teavet mudelist endast.

Mõnedel meie ehitustiimidel pole eelnevat kogemust SketchUp’iga. SketchUp’I üheks eeliseks on see, et seda on lihtne õppida võrreldes teiste tarkvaradega. Me istume koos oma töötajatega ning neile piisab isegi paarist tunnist, et mõista, kuidas mudelis ringi vaadata ja oluist teavet leida ning kasutada.Koostöö tagab sujuva projekti elluviimise

Mis uuel viisil on teil edaspidi plaanis SketchUp’I kasutada.

Me püüame laiendada aruannete loomist (kasutades “generate raport” tööriista), et saada rohkem teavet meie mudelitest. Samuti püüame lisada rohkem infot mudelitesse. Me soovime 3D-mudelisse sisestada võimalikult palju informatsiooni, et see oleks ainuke tööriist, mida me peaks kasutama.

Lemmik tööriist/töökäsk?

Scale või Flip!

Laiendused millest Te ei loobuks?

IRender, CleanUp, Cutlist, Auto-Invisible Layer

Northpower Stålhallar meeskond SketchUp mudelil

 

Autor: Sophie Shephard
Allikas: https://blog.sketchup.com/article/concept-design-construction-northpower-stalhallar

 

 

Comments are closed.

KÜSI NÕU VÕI ABI