Alustades mööblist ja inventarist, lõpetades asjatundliku tööruumiga: vaadake Grammarly kontorit

Grammarly ühe suurima kontori disainimise jaoks valiti kohalik juhtiv arhitektuuri- ja sisekujundusettevõte Balbeki büroo. See suur innovaatilise korporatsiooni tööruum asub Kiievis ning mahutab 150 töötajat. Me võtsime ühendust peakujundaja Andriga, et arutada üksikasju, väljakutseid ja miks nad valisid selle projekti jaoks SketchUp-i.Infoks neile, kes ei ole kuulnud Grammarly-st…Kes nad on ja mida nad teevad?

Grammarly is a global company with offices in San Francisco, New York, and Kyiv. They operate 24/7 and are used as a digital writing assistant by millions of people across the world. Grammarly uses a plethora of IT devices and utilizes a high volume of communication and data exchange, both within individual and group settings.

Grammarly on ülemaailmne ettevõte, millel on kontorid San Franciscos, New Yorgis ja Kiievis. Kontorid töötavad 24/7ja nende teenuseid kasutavad miljonid inimesed kogu maailmas. Tegu on digitaalse kirjutamise assistendiga.Millised olid uue Grammarly kontori ehitamise põhjused? Ja kas neil oli mingeid nõudeid?
The Grammarly Kyiv team has grown significantly over the years and in 2016, they had outgrown their space. They needed to move to a larger space to accommodate all of their employees and operations. With that, Grammarly required a variety of spaces for different activities, including:
Kiievi meeskond oli aastatega märkimisväärselt kasvanud ja 2016. aastal olid nad oma vanadest ruumidest välja kasvanud. Nad pidid kolima suuremasse ruumi, et mahutada kõik oma töötajad ja operatsioonid. Selleks vajas Grammarly mitmesuguseid ruume erinevateks tegevusteks, sealhulgas:

● Suur konverentsisaal, mis mahutab 150 inimest
● Mitu väiksemat koosolekuruumi
● Vastuvõtuala
● Helikindel ruum aktiivsemateks tegevusteks
● Söökla töötajatele
● Uinakute ruumid
● Mitmed puhkealad- ja ruumid

Muud nõuded hõlmasid keskkonnasõbralikke materjale ning sooja värvipaletti. Samuti pidi sisustus olema kodune, kuid samas interjööri sobima ja ning olema paindlik. Meie meeskond vastutas kontori asukoha, kontoripaigutuse, sisekujunduse ning kogu mööbli, inventari ja sisseseade eest.Kas pidite looma kujunduse erinevad versioone? Kui jah, siis kuidas te seda nii paljude nõudmistega tegite?

Eelkõige on disainerid kunstnikud. Sel põhjusel töötasime välja ainult ühe kujundusettepaneku, võttes arvesse kõiki ülaltoodud nõudeid. Pärast seda andsid kliendid disainilahenduse kohta tagasisidet ja taotlesid muudatusi. Tegime nõutud muudatusi seal, kus seda vaja oli, kuid üldiselt ei loonud me erinevaid kujunduslahendusi, vaid ainult mõned paigutuse variandid.

Milline oli teie Grammarly kontori kujundamise protsess?

Alustasime uue kontori asukoha valimisega. Pidime valima viie erineva asukoha vahel, millel oli erineva ülesehitus. Võitjaks osutus kesklinnas asuv Gulliveri ärikeskus. Kuna meil polnud disainiprojekti jaoks palju aega, otsustati kõik visualiseerimised teha ainult SketchUpi abil, mitte 3DS Maxi kasutades, nagu tavaliselt. Säästsime valmis 3D-mudelite abil umbes kolm kuni neli nädalat, et saada Grammarly meeskonnalt projektile heakskiit.

Säästke aega tehes kujundus SketchUp-is

Kas tuli ette väljakutseid? Kui jah, siis mis need olid?

Jah, ruumiehitus oli väga ainulaadne, mistõttu seisime silmitsi paljude väljakutsetega. Näiteks kahel tasemel avatud töökeskkonna loomine, rippsild, uinakuruum ning loomuliku valguse ja muude elementide sobitamine, et luua töösõbralik keskkond.

Algne kontoripind koosnes ainult ühest tasapinnast. Ruumi maksimaalseks kasutamiseks jagasime kontoripinna rippsillaga tasanditeks ja ühendasime selle avatud trepiga. Uinakuruum oli hoone jällegi uus kujunduselement. See tuba pidi olema vaikne ja mugav, et töötajad saaksid puhata, lõõgatuda ja end laadida. Kujundasime ruumi kolme plokiga. Igas plokis olid tumedad kardinad igasuguse valguse välistamiseks ja madratsi all olev andur, mis annaks märku, et tuba on juba hõivatud.Uinakuruum

Veel üks keeruline ala oli rippsilla ehitus. Silla pikkus on üheksakümmend meetrit, see on kergelt kurvjas ning vaatega kogu kontorile. Sillal puudub maapealne tugi, see on kinnitatud lakke. Rippsild võimaldas ruumi maksimaalselt ära kasutada

Muud väljakutsed hõlmasid keskkonnasõbralike materjalide kasutamist. Pidime loovalt välja mõtlema, kuidas neid materjale kogu kontoriruumis taaskasutada. See hõlmas ka loomuliku valguse nõuet, mis aitaks luua töötajatele positiivse tasakaalu ning aidata kaasa töötajate mugavusele ja produktiivsusele.Loodussõbraliku materjalid ja naturaalne valgus – positiviine tööruum

Miks valisite Grammarly kontori kujundamiseks SketchUp-i?

Valisime SketchUp-i kasutamise lihtsuse ja kiiruse tõttu. See projekt oli piiratud tähtaegadega ja vajasime tööriista, mis võimaldaks meil kiiresti töötada. Tavaliselt kaasame 3DS Maxi, kuid selleks polnud aega. Nii et me lõime SketchUp-is kõik – algsest kujundusest kuni peenete detailideni, sealhulgas tekstuurideni.SketchUp disainitud Grammarly kontor .

Milline oli teie töövoog SketchUp-is?
Esiteks hakkasime 3D-mudeleid kavandama kasutades kohapeal mõõtmisi. Pärast mõningast projekteerimistööd liikusime edasi väiksemate asjade juurde, näiteks mööbli, valgustuse ja tekstuuride sisseehitamine. Aja säästmiseks kasutasime mudeleid 3D Warehouse-ist või tootjate veebisaitidelt. Meie lemmikosa oli mudeli esitlus. Kasutasime kaamerate ja stseenide abil naljakaid asju, näiteks sünnipäevatort laua sahtlis. Samuti ei kasutanud me ühtegi pluginat.

Mis kasu on SketchUp-i kasutamisest arhitektuuriprojektides nagu Grammarly projekt?
SketchUp võimaldab teil töötada suure, keeruka mudeliga ühes failis, mitte ei pea jagama seda väiksemateks. Mulle meeldib ka SketchUp Viewer, kuna saame oma disainilahendusi klientidele hõlpsalt nende sülearvutites esitleda.

Kuidas te haldasite SketchUp mudeli suurus ja jõudlust nii suure faili puhul?
Tegelikult polnud see suur asi. Hoidsime kõike ühes mudelis, sest kontor oli avatud planeeringuga. Selle ruumilise kontseptsiooni põhjal oli hulknurki minimaalselt ja kõik interjööri detailid olid eraldi failides. Nähtamatuid elemente ei lisatud üldisesse SketchUp mudelisse.

Kuidas tegid meeskonnaliikmed koostööd ühe mudeli kallal? Kas oli väljakutseid?
Töötasin üldise SketchUp mudeli kallal ja meeskonnaliikmed aitasid eraldi failides olevate üksikasjalike objektidega. See tegi meie töökorralduse lihtsaks ja väga tõhusaks, mis aitas kinnipidada lühikestest tähtaegadest.

Kas olete SketchUp-i kasutanud teistes projektides? Kui jah, siis mis need olid?
Jah, me kasutame enamikes projektides SketchUp-i. Veel fotosid lõppruumist, sealhulgas konverentsiruumid, söökla, puhkeruumid ja muud tööruumid.