2D-st 3D-ni laokujunduses: kohandatud töövoog

Lao- või logistikakujundajad soovivad planeerimisoperatsioone optimeerida, et pakkuda hästi kujundatud ruume tõhusalt, ilma et oleks vaja teha asju hiljem ümber või raisata aega. Samuti soovivad tootjad ja tarnijad kohapeal tutvustada oma ladustamis- või riiulisüsteeme ning aidata logistikaoperaatoritel oma ettepanekuid kavandamise ja korraldamise eesmärgil visualiseerida. Selles artiklis kirjeldatud 3D-modelleerimise protsess annab edasi põhitõed ja seda saab kohandada vastavalt teie laodisaini vajadustele. Hakkame pihta!

1. Alustage sellest, mis teil on juba olemas

Kujundate kas täiesti uue ruumi või töötate olemasolevas ruumis. Mõlemal juhul on teil tõenäoliselt põrandaplaan, visand või pilt. Alustuseks importige see SketchUpi ja suurendage seda üles- või allapoole, et kajastada reaalse maailma mõõtmeid.

Kuidas importida võrdluspilte rakenduses SketchUp

2. Äratage oma ruum 3D-vormingus ellu

2D-lt 3D-le üleminek aitab teil ja teie projekti sidusrühmadel oma ruumi kogeda ning paremini mõista selle ulatust, st kui suur või väike see tegelikult on. Kasutage pliiatsi- või vormivahendeid oma 2D-põhiplaani tuvastamiseks ning tõmmake hoone loomiseks üles seinad, sambad ja muud hooneelemendid. 

Kas teil pole plaane? SketchUpi laiendus Warehouse Blueprint pakub kasutajatele dünaamilisi komponente , näiteks lao riiulisüsteemid. Sõltumata sellest, kas loote oma objektid nullist või impordite 3D-laost , on alati hea mõte luua oma mudelis olevad elemendid 3D-objektidena, st rühmad ja komponendid . 

→ SketchUpis täiesti uus? See SketchUp Campus põhialuste rada viib teid kiiresti kurssi.

→ SketchUpi laiendused muudavad modelleerimise kiiremaks ja tõhusamaks. Siin on kümne olulise laienduse nimekiri, et oma tootlikkust suurendada.

3. Tehke see üks kord, taaskasutage ja töötlege lõpmatuseni

Iga elementi pole vaja nullist üles ehitada. Super näpunäide on hankida 3D-laost eelnevalt ehitatud mudelid , millele pääsete juurde otse SketchUpis. Saate neid oma ruumi järgi kohandada. 

Teie logistikaoperatsioonide jaoks unikaalsete eritellimuselementide (nt kaubaalused , riiulid ja riiulisüsteemid) jaoks saate luua komponendi ja dubleerida selle, et luua soovitud virna konfiguratsioon või paigutus. Kasutage Arrayd, et imiteerida hästi konfigureeritud virnasid võrdse vahemaaga.

Dünaamiliste komponentide abil saate hõlpsasti kujundusvõimalusi luua ja kohandada. Need võimaldavad teil seada parameetrireeglite põhjal dimensioonid, kus üks dimensiooni muutus käivitab kõigi teiste dimensioonide automaatse värskendamise. Muudatused kajastuvad automaatselt selle konkreetse dünaamilise komponendi igas eksemplaris. 

Töötajate ja masinate liikumise, hoiustamise ja funktsionaalsuse illustreerimiseks saab 3D Warehouse’ist alla laadida selliseid esemeid nagu kahveltõstukid , tõstukid , kaubaalused, virnastajad ja palju muud ning kaubamärgi all ja kohandada vastavalt teie vajadustele.

4. Kaaluge regulatiivseid ja ergonoomilisi standardeid

Paigutuse planeerimisel kasutage mõõtmiste suunamiseks ettenähtud regulatiivseid standardeid. Seda tehes saate maksimeerida kasutatava ruumi ja tagada tulevastele töötajatele turvalise ja ohutu tööruumi. 

5. Tutvustage oma kujundusvõimalusi Stseenide abil

Olete loonud väga funktsionaalse mudeli, millel on palju läbimõeldud üksikasju. Stseenide abil saate tutvustada oma plaane, perspektiivvaateid, mitut paigutusvalikut ja palju muud. Viige oma klient virtuaalsele teekonnale läbi lao, korraldades oma stseenid järjest. 

→ Siit  saate teada, kuidas stseenid muuta animatsioonideks, et tiimile või kliendile oma ettepanekuid tutvustada.

6. Oma ettepaneku esitamine

Kui üksikasjad on valitud, lisage wow-tegur renderdades võtmestseenid SketchUpi lihtsate (või fotorealistlike) renderdajate abil. Pakkumiste, ettepanekutaotluste, kooskõlastuste ja vaatamisväärsuste esitluste jaoks tõstab fotorealistlike renderduste tegemine teie kujunduse taset ja äratab ellu selliseid elemente nagu materjal ja valgustus. Reaalajas renderdajad, näiteks Lumion LiveSync for SketchUp, võivad samuti aidata teil töötluste ajal muudatusi renderdada ja vestluse ajal kiiremini edasi liikuda.

Kasutage LayOuti, et dokumenteerida hõlpsasti jooniseid, kirjeldusi, spetsifikatsiooni aruandeid.  SketchUp Viewer for Desktop ja SketchUp Mobile Viewer võimaldavad teil hõlpsalt faile jagada ja vahetada. Teised saavad vaadata mudeleid, mida te nendega jagate, olenemata sellest, kas neil on juurdepääs SketchUpile või mitte. Trimble Connect võimaldab jagada üksikuid faile lingi abil kõigiga. Välised osapooled saavad vaadata ja alla laadida ainult jagatud faile.

See töövoog ei ole kuidagi ammendav – võimalusi on lõputult! Sellest hoolimata loodame, et see on tekitanud ideid selle kohta, kuidas 3D-modelleerimine SketchUpis aitab teil paremini mõista ruumilisi nõudeid, pakkuda tõhusaid lahendusi, teha koostööd huvigruppidega ja aidata teie klientidel ettepanekuid hõlpsasti visualiseerida.